18 Niedziela Zwykła – 4 sierpnia 2019 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj ? 4 sierpnia o godz. 18.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji od alkoholu.

Święto Przemienienia Pańskiego obchodzimy we wtorek – 6 sierpnia. Eucharystie w tym dniu o godz. 7.00 i 19.00.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

W związku z generalnym remontem schodów wejściowych do kościoła, główne drzwi do kościoła są nieczynne. Prosimy więc o korzystanie z drzwi bocznych. Poza godzinami, kiedy sprawowana jest Msza Święta, dla osób przychodzących do kościoła na modlitwę, otwarte są drzwi boczne z tyłu kościoła od strony krzyża papieskiego. Tam również jest nowy podjazd dla wózków inwalidzkich czy wózków dziecięcych.

Pielgrzymkę do Lichenia w dniu 14 września, organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.