2 Niedziela Adwentu ? 6 grudnia 2020 r.

Przypominamy, że według obowiązujących zarządzeń państwowych, na Mszy Świętej w naszym kościele, może przebywać jednocześnie 90 osób a w kaplicy adoracyjnej 3 osoby. Aby umożliwić większej ilości chętnym uczestnictwo we Mszy niedzielnej, zwiększyliśmy ich ilość. Msze Święte niedzielne sprawowane są o godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00 i tak będzie do końca tego roku, jeśli nie ulegną zmianie zarządzenia państwowe.

Przypominamy, że Roraty w dni powszednie Adwentu odprawiane są o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony adwentowe. Rekolekcji adwentowych w kościele w tym roku nie będzie. Zachęcamy do odprawienia rekolekcji przy pomocy mediów. Szczególnie polecamy narodowe rekolekcje, które znajdziemy na stronie: www.oddanie33.pl. Zachęcamy do korzystania już ze spowiedzi świątecznej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Kapłani spowiadają każdego dnia przed każdą Mszą. Szczególnie polecamy korzystanie ze spowiedzi w dni powszednie.

Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczynaliśmy dotychczas w Adwencie. W tym roku przekładamy ją na późniejszy termin i planujemy jej rozpoczęcie od 4 stycznia. Wizyta księdza przebiegała będzie z zachowaniem przepisów sanitarnych mówiących o noszeniu maseczki i przeprowadzaniu dezynfekcji rąk. Odwiedzać będziemy wszystkich, którzy wcześniej zaproszą kapłana do swojego mieszkania, zapisując się na wizytę duszpasterską. Zapisy rozpoczniemy od 20 grudnia. W przyszłą niedzielę podamy szczegółowy plan, w które dni kapłani będą w poszczególnych blokach naszej parafii i na te dni będzie można się zapisywać.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzimy we wtorek – 8 grudnia. Eucharystie tego dnia będą o godzinach: 6.30, 10.00, 19.00. Godzina Łaski z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i prywatną adoracją o godz. 12.00. Jest to także święto patronalne Rycerstwa Niepokalanej, którego członkowie gromadzą się tego dnia na Eucharystii o godz. 19.00.

Opłatki wigilijne są do nabycia dzisiaj przy wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacanie ogrzewania kościoła, którego roczny koszt wynosi ponad 80 tys.

Zespół Caritas rozprowadza pod chórem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przeprowadza zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla ubogich, które można składać do kosza przed ołtarzem Św. Antoniego.

Podajemy intencję na grudzień dla grupy różańcowej w naszej parafii: ?O zgodę i jedność w rodzinach, i Ojczyźnie?. Dzisiejsze spotkanie Żywego Różańca zostaje odwołane.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Tam także jest bezpłatna gazeta ?Dobry Zwiastun?, gdzie znajdziemy wiele informacji o świętych i wypowiedzi Św. Jana Pawła II o nich

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu