2 Niedziela Adwentu ? 8 grudnia 2019 r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Obrzęd przedstawienia młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dzisiaj na Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do zainteresowania się, czy młodzież ta, daje dobre świadectwo chrześcijańskiego życia w swoim środowisku.

Roraty w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony adwentowe. Prosimy rodziców, aby ułatwili także dzieciom przychodzenie na roraty. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy na wszystkich Mszach św. od przyszłej niedzieli – 15 grudnia.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

poniedziałek, 9 XII ? Modzelewskiego 6, 8, 10 i 12 oraz Wyścigowa 17, 18 i 20

wtorek, 10 XII ? Puławska 266 – stary i nowy blok oraz Bokserska 40

środa, 11 XII ? Gotarda 8 i 10

czwartek, 12 XII ? Bokserska 2 i Teren Wyścigów Konnych

piątek, 13 XII ? Bokserska 34, 36 i 38

sobota, 14 XII ? Rzymowskiego 19 oraz Wyścigowa 8, 14 i 14A

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.30. Aby przyjąć kapłana prosimy na drzwiach mieszkania wywiesić karteczkę informującą, że zapraszamy księdza do swojego mieszkania. Okolicznościową zawieszkę na klamkę o przyjęciu wizyty duszpasterskiej można wziąć z kościoła, gdzie jest wyłożona na stoliku za ławkami. Na stole prosimy przygotować: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło a dzieci i młodzież szkolną zeszyty do religii. Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Planowany porządek wizyty duszpasterskiej do końca grudnia wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła, przy kancelarii i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy na modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wizyty duszpasterskiej, która odbywa się w piątki o godz. 18.45.

Opłatki wigilijne są do nabycia dzisiaj przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacanie ogrzewania kościoła, którego roczny koszt wynosi ponad 80 tys. zł.

Zespół Caritas rozprowadza pod chórem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przeprowadza zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla ubogich, które można składać do kosza przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę ? 11 grudnia, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Nabożeństwo fatimskie w piątek ? 13 grudnia po Eucharystii o godz. 19.00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Kiermasz książek religijnych organizuje dzisiaj Parafialna Akcja Katolicka. Zapraszamy do udziału w kiermaszu, gdzie można nabyć dobrą książkę na prezenty świąteczne. Znajdziemy tam także książki o Prymasie Wyszyńskim, którego beatyfikacja odbędzie się 7 czerwca w Warszawie. Kiermasz odbywa się w kaplicy bocznej po lewej stronie wyjścia z kościoła.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Pomocy Materialnej dla Kościoła na Wschodzie, gdzie obecnie pracuje prawie tysiąc kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr i braci zakonnych z Polski. Możemy wspomóc ich pracę składając ofiary w ramach zbiórki, która prowadzona jest dzisiaj przy wyjściach z kościoła.

PLANOWANA WIZYTA DUSZPASTERSKA – grudzień 2019

16.XII, poniedziałek ? Rekolekcje Adwentowe – spowiedź przedświąteczna

17.XII, wtorek ? Rekolekcje Adwentowe – spowiedź przedświąteczna

18.XII, środa ? Bartłomieja 5 i 7