2 Niedziela Wielkanocy – 8 kwietnia 2018

Zapraszamy na modlitwę do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00 w kościele.

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj ? 8 kwietnia o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Święto Miłosierdzia Bożego, które dzisiaj obchodzimy, rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy przy tej okazji naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, który zajmuje się działalnością charytatywną w naszej parafii i zapraszamy także innych parafian do włączenia się w pracę Zespołu Caritas.

Nabożeństwo fatimskie w piątek – 13 kwietnia po Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej.

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie rodziny z dziećmi do uczestnictwa w XIII Marszu Świętości Życia. Przejdzie on ulicami Warszawy w niedzielę – 15 kwietnia pod hasłem ?Jestem za życiem?, by przypomnieć o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza święta w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 11.00, po której zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo rodzinom z dziećmi i kobietom w stanie błogosławionym. Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 rozpocznie się akcja ?Pieluchy dla Malucha?, podczas której zbierane będą pampersy, mleko i środki higieny dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach, prowadzonego przez Archidiecezję Warszawską.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz za ofiarę na budowę kaplicy adoracyjnej, którą złożyła jedna rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

W Uroczystość Bożego Ciała, którą w tym roku obchodzimy 31 maja, zostanie otwarta kaplica adoracyjna. Temu tematowi poświęcone będą kazania w następną niedzielę. Przez całą niedzielę ? 15 kwietnia, będzie także możliwość obejrzenia powstającej kaplicy adoracyjnej. Aby wejść do kaplicy należy zejść do dolnego kościoła od strony krzyża papieskiego i groty maryjnej. Po każdej Mszy Świętej przyjmowane zaś będą zapisy na dyżury adoracyjne. Wybierając taki dyżur, trzeba wybrać dzień w miesiącu, np. pierwszy, ósmy lub trzydziesty i określić godzinę pełnienia swojego dyżuru w wybranym przez siebie dniu.