II Niedziela Wielkiego Postu ? 17 marca 2019 r.

Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godz.: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45

– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od 7 kwietnia. Rekolekcje szkolne odbywały się będą tydzień wcześniej. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła.

Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, obchodzimy we wtorek ? 19 marca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00.

Wspólnota świętego Efrema zaprasza na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 19 marca o godz. 19.50 w sali przy kancelarii parafialnej. Gościem spotkania będzie przedstawiciel wspólnoty Sant?Egidio, które istnieją w ponad 70 krajach świata. Sant’Egidio gromadzi chętych w każdym wieku, których jednoczą więzi braterstwa oraz bezinteresowne zaangażowanie na rzecz ubogich i pokoju.

W piątek ? 22 marca przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Droga krzyżowa o godzinach: 10.30 i 18.00. Anioł Pański i Różaniec o godz. 12.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00. Gorzkie Żale o godz. 19.00. Apel Jasnogórski o godz.21.00. W tym dniu kaplica adoracyjna będzie nieczynna. Zapraszamy na adorację odbywającą się w kościele

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół Caritas, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Możemy także składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego. Tam także znajduje się stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas? na ofiary dla ubogich.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 24 marca o godz. 20.00 na plebanii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Akcja honorowego oddawania krwi odbywa się dzisiaj przy naszym kościele w godz. 9.00 ? 14.00. Krew możemy oddawać w ambulansie stojącym na placu kościelnym.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

19 III – Zorobabel i odbudowa świątyni Jerozolimskiej

26 III – Reformy Nehemiasza i Ezdrasza

2 IV – Jezus zapowiada upadek Jerozolimy

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

23 IV – Wydarzenie w Emaus

30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y