2 Niedziela Wielkiego Postu ? 8 marca 2020 r.

Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego na Święto Papieskie

Kolejna, siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka jest okazją do modlitwy dziękczynnej za jego osobę. Dla Stolicy Apostolskiej jest to Święto Papieskie. Będziemy je obchodzić pod przewodnictwem Arcybiskupa Nuncjusza w czwartek, 12 marca o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie. W intencji papieża Franciszka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski, w czasie której będziemy także dziękować Ojcu Świętemu za kanonizację św. Jana Pawła II i beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeżywamy bowiem rok beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Drodzy Diecezjanie, zapraszam Was wszystkich do Świątyni Opatrzności Bożej. Spotkajmy się na Eucharystii w najbliższy czwartek o godz. 1730 w naszym Sanktuarium Opatrzności Bożej. Zachęcam także do modlitwy za papieża Franciszka i Kościół. Wszystkim z serca błogosławię.

Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski

Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i o godz. 19.45

– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Upoważnione przez parafię osoby z grupy Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców parafii, aby bezpłatnie podarować im książkę z tekstami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: we wtorek – ul. Wiartel 3 i 8 oraz w czwartek – al. Lotników 17 i 19. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych odbywa się w środy o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę ? 11 marca, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich, którym drogi jest kult Miłosierdzia Bożego.

W piątek ? 13 marca przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Droga krzyżowa o godzinach: 10.30 i 18.00. Anioł Pański i Różaniec o godz. 12.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00. Gorzkie Żale o godz. 19.00. Apel Jasnogórski o godz. 21.00. W tym dniu kaplica adoracyjna będzie nieczynna. Zapraszamy na adorację odbywającą się w kościele.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 22 marca o godz. 20.00 na plebanii. Na spotkanie to zapraszamy także odpowiedzialnych wszystkich grup istniejących w naszej parafii. Tematem zebrania będzie kanoniczna wizytacja naszej parafii.

Zapisy na karty wstępu na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca na pl. Piłsudskiego w Warszawie, przyjmujemy do 22 marca w zakrystii.

Od kilku lat druga niedziela Wielkiego Postu to w Polsce dzień solidarności z misjonarzami. Zbiórka na pomoc dla prawie 2 tys. misjonarzy i misjonarek z Polski pracujących w 98 krajach świata, odbywa się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.