20 Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Odbywają się one w soboty o godz. 18.30. W czasie tych nabożeństw modlimy się za naszą Ojczyznę i w intencjach osobistych, z którymi przychodzimy na te nabożeństwa.

W związku z generalnym remontem schodów wejściowych do kościoła, główne drzwi do kościoła są nieczynne. Prosimy więc o korzystanie z drzwi bocznych. Poza godzinami, kiedy sprawowana jest Msza Święta, dla osób przychodzących do kościoła na modlitwę, otwarte są drzwi boczne z tyłu kościoła od strony krzyża papieskiego. Tam również jest nowy podjazd dla wózków inwalidzkich czy wózków dziecięcych.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Pielgrzymkę do Lichenia w dniu 14 września, organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie od 14 do 21 października. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce, są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Informacji można zasięgnąć u ks. Piotra.