22 Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

Od wtorku – 1 września, przywracamy Eucharystię w tygodniu o godz. 10.00 a od przyszłej niedzieli – 6 września także Eucharystie niedzielną o godz. 17.30. Kancelaria parafialna powraca także do stałych godzin jej otwarcia.

81 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej przypada we wtorek – 1 września. Za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny w czasie drugiej wojny światowej modlić się będziemy tego dnia na każdej Eucharystii.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 2 września o godz. 19.30.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 3 września po Eucharystii godz. 19.00 do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek – 4 września od godz. 9.30 i od godz.18.00. Do skorzystania ze spowiedzi od godz. 18.00 i udziału we Mszy Świętej o godz. 19.00 zachęcamy szczególnie wszystkich uczniów i nauczycieli z racji rozpoczętego nowego roku szkolnego.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 5 września po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 6 września o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Na procesję zapraszamy wszystkich a szczególnie wszystkie grupy liturgiczne.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku za ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w sierpniu złożyło dwadzieścia dwie rodziny na łączną sumę 4.360 zł. Dziękujemy także za fundację renowacji kolejnych dwóch klęczników, przy których przystępujemy do Komunii Świętej. Jeden z klęczników jest fundacją wspólną 35 osób a drugi fundacją jednej rodziny. Do renowacji pozostały jeszcze dwa klęczniki, które zostaną wykonane, jeśli znajdą się fundatorzy. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną, powstała plenerowa droga krzyżowa. Przypominamy, że jej poświęcenie odbędzie się 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, o godz. 10.00.

Jeden z pracowników kościelnych zrezygnował z pracy w naszym kościele. Dlatego poszukujemy osoby zainteresowanej zatrudnieniem na cały etat w kościele. Zainteresowanych taką pracą, prosimy o osobiste zgłaszanie się do Ks. Proboszcza.

Przypominamy zasady dotyczące sposobu udzielania Komunii Świętej w naszym kościele:

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy,
  2. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu,
  3. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób,
  4. osoby przeżywające obawy sanitarne przy przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego.
  5. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk.