23 Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

Relikwie drzewa krzyża św. z klasztoru na Łysej Górze nawiedzą naszą parafię we wtorek ? 11 września o godz. 19.00. Będzie możliwość ucałowania relikwii.

Spotkanie Parafialnego Zespołu ?Caritas? w środę – 12 września o godz. 18.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie także nowe osoby, które chcą włączyć się w działalność charytatywną prowadzoną w naszej parafii.

Nabożeństwo fatimskie w czwartek – 13 września po Eucharystii o godz. 19.00.

Przypominamy, że rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania, rozpoczynamy w środę – 12 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Młodzież ze szkół średnich, na przygotowanie do bierzmowania, zapisywać będziemy przez tydzień, od poniedziałku – 17 września w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Młodzież przychodzi zapisać się z rodzicami oraz indeksem nauki religii. Spotkanie młodzieży, która przygotowywała się przed wakacjami do bierzmowania w piątek – 14 września o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy także rodziców.

Służby liturgiczne wyjeżdżają na pieszą pielgrzymkę z Przasnysza do Rostkowa w sobotę – 15 września. Miejscowości te związane są z życiem św. Stanisława Kostki. Na pielgrzymkę zapraszamy również rodziców ministrantów, lektorów, bielanek i scholanek. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy także młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz inne osoby zainteresowane. Zgłoszenia przyjmuje ks. Marek.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 15 września o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?O wierności dogmatom?.

Młodzieżowa schola parafialna zaprasza osoby śpiewające i grające na instrumentach do wstępowania w szeregi tej grupy parafialnej. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.30 w sali przy kancelarii parafialnej.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, w niedzielę – 16 września o godz. 18.15 w kościele. Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 23 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła.

Pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniu 22 września, organizuje Parafialna Grupa Rycerstwa Niepokalanej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Po błogosławieństwie ogólnym zapraszamy przed ołtarz wszystkie małe dzieci, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa. Niech stanie się to stałą praktyką w naszej parafii, że na zakończenie Mszy św., rodzice z małymi dziećmi przychodzą przed ołtarz po błogosławieństwo dla swojego dziecka.