24 Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie dzisiaj – 13 września o godz. 20.00.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzimy w poniedziałek – 14 września. Eucharystie w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 19.00. Poświęcenie plenerowej drogi krzyżowej, która powstała na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną, odbędzie się tego dnia po Eucharystii o godz. 10.00. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza zaś na modlitwę adoracjną Krzyża Świętego, w intencji wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy, którymi jest On obrażany o godz. 20.00.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w środę – 16 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Młodzież na przygotowanie do bierzmowania zapisywać będziemy po Odpuście Parafialnym, tj. po 10 października.

Przypominamy, że rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na nie wszystkich narzeczonych planujących w przyszłym roku zawarcie sakramentu małżeństwa.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej odbędzie się w piątek – 18 września na Eucharystii o godz. 19.00. W tym dniu obchodzimy Święto Świętego Stanisława Kostki. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór, męską służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii. W sobotę – 19 września, wszystkie służby liturgiczne wyjeżdżają na dzień skupienia do Instytutu Prymasowskiego w Choszczówce. Do udziału zapraszamy również rodziny ministrantów, lektorów, bielanek i scholanek. Zapisy ks. Marek przyjmuje w zakrystii.

Zapraszamy dorosłych na katechezę, specjalnie dla nich prowadzoną, w sobotę – 19 września o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy ?Tajemnica przebóstwienia człowieka?

Uroczystość pierwszokomunijna, drugiej grupy dzieci, odbędzie się w przyszłą niedzielę – 20 września o godz. 9.30. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o skorzystanie z innej Eucharystii niedzielnej niż o godz. 9.30.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii, odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 27 września o godz. 18.20 w kościele. Na spotkaniu zostanie omówiony program tego przygotowania.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz odpowiedzialnych wszystkich grup istniejących w parafii, odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 27 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Tematem spotkania będzie kanoniczna wizytacja naszej parafii, która odbędzie się w dniach 10 ? 11 października.