24 Niedziela Zwykła – 15 września 2019 r.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii św. dzisiaj – 15 września o godz. 18.15 w kościele. Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę – 22 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: w poniedziałek – ul. Obrzeżna 4, 6, 8, 10, 12 i 14; we wtorek – Obrzeżna 16, 18, 24 i domki oraz w czwartek – ul. Kolady 1, 4 i domki. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania grupy formacyjno – modlitewnej Fides. Spotkania odbywają się w poniedziałki po Eucharystii o godz.19.00 w sali przy kancelarii.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej odbędzie się w środę – 18 września na Eucharystii o godz. 19.00. W tym dniu obchodzimy Święto Świętego Stanisława Kostki. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, chór, męską służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii. Po uroczystości wspólne spotkanie wszystkich służb liturgicznych w sali dolnego kościoła. Z dziećmi ze służb liturgicznych zapraszamy także ich rodziców.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w środę – 18 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Młodzież na przygotowanie do bierzmowania przyjmować będziemy przez tydzień, od poniedziałku – 23 września w kancelarii parafialnej.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie, które poświęcone będzie osobie Św. Maksymiliana Kolbego, w środę – 18 września po Eucharystii o godz. 19.00 do sali na piętrze w plebanii.

Przypominamy, że rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na nie wszystkich narzeczonych planujących w przyszłym roku zawarcie sakramentu małżeństwa.

Zapraszamy dorosłych na katechezę, specjalnie dla nich prowadzoną, w sobotę – 21 września o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy ?Czy ja naprawdę wierzę w życie wieczne? ?

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego. Informujemy, że Parafialny Punkt Caritas zmienił od września miejsce przyjmowania interesantów. Wejście do nowej sali Caritas znajduje się przy schodach głównych do kościoła, od strony krzyża papieskiego.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę – 22 września o godz. 20.00. Tematem zebrania będzie omówienie bieżących problemów gospodarczych naszej parafii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Na prośbę Przychodni Lekarskiej przy ul. Jadźwingów, przekazujemy zaproszenie na Piknik Medyczny, który odbędzie się dzisiaj w godz 12-17 na terenie Przychodni.