24 Niedziela Zwykła – 16 września 2018 r.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii św. dzisiaj – 16 września o godz. 18.15 w kościele. Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. w przyszłą niedzielę – 23 września po Eucharystii o godz. 11.00 w dolnym kościele.

Przyjmujemy zapisy młodzieży ze szkół średnich na przygotowanie do bierzmowania, codziennie przez tydzień, od poniedziałku – 17 września w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Młodzież przychodzi z rodzicami oraz indeksami nauki religii. Przygotowanie dorosłych do bierzmowania odbywa się w środy o godz. 20.00.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne ?Trwanie w Chrystusie rodzi w nas owoce Ducha Świętego ?, w poniedziałek ? 17 września po Eucharystii o godz. 19.00. Otwarte dla wszystkich cotygodniowe spotkania Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w poniedziałki o godz 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Doroczna uroczystość błogosławieństwa na kolejny rok służby liturgicznej odbędzie się we wtorek ? 18 września na Eucharystii o godz. 19.00. W tym dniu obchodzimy Święto Świętego Stanisława Kostki. Zapraszamy wszystkie służby liturgiczne, a więc: ministrantów, bielanki, lektorów, scholę dziecięcą i młodzieżową, psałterzystów, chór, męską służbę dorosłych i nadzwyczajnych szafarzy Komunii. Przygotowanie do tej Uroczystości w poniedziałek o godz. 19.30 w dolnym kościele

Otwarte dla wszystkich chętnych spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w piątek ? 21 września, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę ? 22 września, którą organizuje Parafialna Grupa Rycerstwa Niepokalanej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu  Św. Antoniego.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę ? 23 września o godz. 20.00 na plebanii. Tematem zebrania będzie omówienie planów gospodarczych na 2019 rok.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Od października będzie można nabyć dwumiesięcznik ?Miłujcie się?, skierowany szczególnie do młodzieży i rodzin. W dniu dzisiejszym można pobrać bezpłatne numery, żeby bliżej zapoznać się z pismem. Zachęcamy do lektury tego pisma zwłaszcza ludzi młodych.

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi przypominamy, że katolicy świeccy mają moralny obowiązek angażowania się w życie polityczne i społeczne dla dobra Ojczyzny. Zachęcamy więc parafian do różnorakiego angażowania się w wybory samorządowe, do kandydowania do władz samorządowych, uczestnictwa w komisjach wyborczych czy jako mężowie zaufania. Osoby duchowne nie mogą angażować się w te działania, jest to zaś powinnością katolików świeckich.

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św., zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi dzieci, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa.