25 Niedziela Zwykła – 23 września 2018 r.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej dzisiaj ? 23 września o g. 20.00 na plebanii.

Młodzież ze szkół średnich na przygotowanie do bierzmowania przyjmować będziemy jeszcze w tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Zgłaszający się do bierzmowania przychodzą z rodzicami oraz indeksami nauki religii. Pierwsze spotkanie zgłoszonych na przygotowanie w piątek ? 28 września o godz. 18. 00 w sali dolnego kościoła

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę ? 26 września o godz. 19.00.

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast całego świata, odbywać się będzie w piątek – 28 września. Także nasza parafia włączy się w to dzieło. Misja Świętej Faustyny zaprasza 28 września o godz. 15.00 na następujące skrzyżowania: Gintrowskiego i Gotarda, Gintrowskiego i Al. Wilanowska oraz Al. Lotników i Kaczmarskiego, gdzie będzie prowadzona modlitwa do Bożego Miłosierdzia.

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy młodzież uczącą się, pracującą i studiującą na Msze niedzielne o godz. 19.00, które są dedykowane szczególnie dla tej grupy parafian. Schola młodzieżowa przygotowuje oprawę muzyczną. Osoby śpiewające i grające na instrumentach prosimy o zasilenie jej szeregów. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 17.30 w sali przy kancelarii parafialnej.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 29 września od godz. 9.00. Prosimy o potwierdzenie po wakacyjnej przerwie dotychczas odwiedzanych chorych oraz zgłaszanie nowych osób w zakrystii lub w kancelarii.

Przyjmujemy kandydatów do ministrantów, bielanek oraz scholii dziecięcej. Spotkanie informacyjne dla chętnych dzieci wraz z ich rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę – 30 września po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmować będziemy od 1 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia.

Spotkanie wyjeżdżających w październiku na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej odbędzie się 2 października – wtorek o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Informujemy, że trwają prace związane z tabernakulum w naszym kościele. W lipcu tabernakulum zostało na nowo pozłocone a obecnie przygotowywana jest specjalna dekoracja zwana glorią, która będzie umieszczona wokół tabernakulum, tak aby wyróżniało się ono jako najświętsze miejsce w świątyni. Koszt tych prac zostanie pokryty z ofiar składanych do świeczników wotywnych, które ustawione są przy bocznych ołtarzach i puszki stojącej pod chórem przy głównym wyjściu z kościoła

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św., zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi dzieci, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa.

Tekst apelu naszego parafianina wygłoszony na zakończenie ogłoszeń:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Nazywam się Łukasz Garbal i należę do naszej parafii od jedenastu lat. Przeraża mnie, nieraz spotykana także wśród katolików, atmosfera wrogości do uchodźców. Myślę, że wynika to z lęku wobec nieznanego. Warto zatem, byśmy poznali zarówno tych ludzi, którzy także ze strachu, nie z własnej woli, zmieniają miejsce zamieszkania ? jak też, byśmy poznawali nauczanie Kościoła w sprawie uchodźców.

Tradycja dodatkowego nakrycia przy kolacji wigilijnej to właśnie symbol naszego wezwania do dzielenia się z gościem także niezapraszanym. A to jest także nasza sprawa.

Na terenie naszej parafii, na ulicy Taborowej, jest siedziba Urzędu do spraw Cudzoziemców. Otoczmy ich chrześcijańską opieką, to goście, a my też jesteśmy tu tylko gośćmi, bo nasz prawdziwy dom jest w niebie. Dzielmy się tym co mamy, czasem, uwagą, talentami.

Wszystkich Was zapraszam do Wspólnoty Świętego Efrema, która jeśli będą chętni powstanie w naszej parafii. Święty Efrem, to święty poeta, Syryjczyk, ustanowiony doktorem Kościoła przez papieża Benedykta XV. Święty zarówno katolików, jak prawosławnych.

Wszystkich chętnych zapraszam na pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek ? 25 września o godz. 19.45 do sali przy kancelarii parafialnej.

Dziękuję za wysłuchanie.