26 Niedziela Zwykła ? 30 września 2018 r.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywać się będzie codziennie od 1 do 9 października po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października.

Nabożeństwa różańcowe w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku będą o godz. 18.00.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmujemy od poniedziałku – 1 października w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Spotkanie wyjeżdżających w październiku na pielgrzymkę parafialną do Ziemi Świętej odbędzie się 2 października – wtorek o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 3 października o g. 20.00 w kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W piątek – 5 października obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 9.30 i od godz.18.00. W tym dniu przypada także liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, której relikwie są w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Po każdej Eucharystii, relikwie będą udostępnione do osobistego ucałowania.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 6 października po Eucharystii o godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 7 października o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę – 7 października o godz. 18.30. Na procesję zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Sakramentu a szczególnie dzieci przygotowujące się do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

Informujemy, że pozyskaliśmy do naszego kościoła relikwie Św. Urszuli Ledóchowskiej, nazwanej Matką Polskiej Niepodległości, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim zostaną umieszczone na stałe w kościele. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej która wyłożona jest na stoliku za ławkami.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które we wrześniu złożyło sześć rodzin na łączną sumę 1.130 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św., zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi dzieci, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa.