27 Niedziela Zwykła ? 7 października 2018

Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy parafialną doroczną adorację Najświętszego Sakramentu, popularnie zwaną ?czterdziestogodzinnym nabożeństwem?. Adoracja dzisiaj od godz. 13.30 do godz. 21.00 z przerwą na popołudniowe Msze św. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj, w poniedziałek i wtorek kaplica adoracyjna będzie nieczynna. Zapraszamy także do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października. Główna Eucharystia Odpustowa z procesją eucharystyczną celebrowana będzie w środę – 10 października o godz. 19.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Michał Janocha, który w czasie tej Uroczystości udzieli także sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Odpust Parafialny to najważniejsze święto w każdej parafii, zapraszamy więc wszystkich parafian do licznego udziału w tej Uroczystości.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Spotkania dla dzieci przygotowujących się do służby przy ołtarzu jako ministranci, bielanki czy scholanki odbywają się w niedziele o godz.12.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Na spotkania te zapraszamy dzieci po Pierwszej Komunii Świętej.

Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Duszpasterstwo Akademickie ?Tratwa?. Spotkanie odbywają się we wtorki o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy młodzież studiującą, pracującą, osoby samotne i wyjeżdżających na Spotkania Lednickie. Msze św. dla młodzieży sprawowane są w niedziele o godz. 19.00. Schola młodzieżowa zaprasza osoby śpiewające i grające na instrumentach do wstępowania w jej szeregi. Próby scholi odbywają się w niedzielę o godz. 17.30 w sali przy kancelarii.

Wspólnota świętego Efrema zaprasza na spotkania każdego zainteresowanego poznawaniem nauki Kościoła o imigrantach i uchodźcach, których sytuacja w ojczyznach zmusiła do tułaczki. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Nabożeństwo fatimskie w sobotę – 13 października po Eucharystii o godz. 19.00.

Zapraszamy nauczycieli chętnych do udzielania pomocy w nauce dzieciom i młodzieży w ramach Parafialnego Centrum Edukacyjnego Caritas. Zgłoszenia przyjmuje Ks. Maciej. Informacje dostępne są na stronie internetowej Parafii w zakładce – Grupa charytatywna.

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi przypominamy, że katolicy świeccy mają moralny obowiązek angażowania się w życie polityczne i społeczne dla dobra Ojczyzny. Zachęcamy więc parafian do głosowania w wyborach, uczestnictwa w komisjach wyborczych czy jako mężowie zaufania. Spośród osób czynnie udzielających się w życiu parafii, do Rady Warszawy kandyduje Pani Grażyna Żak z Parafialnej Akcji Katolickiej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Tam także znajdziemy ulotkę o nowo otwartej publicznej przychodni, na terenie naszej parafii przy ul. Kłobuckiej 14, gdzie można korzystać z bezpłatnych usług medycznych.

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św., zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi dziećmi, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa.