28 Niedziela Zwykła ? 11 października 2020 r.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła, zbierane są przez młodzież, ofiary na fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, wspierającą kształcenie młodzieży z ubogich rodzin, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę – 14 października, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii. Grupa Misja Św. Faustyny zajmuje się praktykowaniem i szerzeniem kultu Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do włączenia się w działalność tej grupy.

Zapraszamy dorosłych na katechezę, specjalnie dla nich prowadzoną, w sobotę – 17 października o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy ?Starożytni chrześcijanie na temat reinkarnacji?

Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej. Trwały one będą przez dwa tygodnie, od następnego poniedziałku – 19 października w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na misje, z racji obchodzonej za tydzień w całym Kościele niedzieli misyjnej.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób