29 Niedziela Zwykła ? 21 października 2018 r.

Przypominamy, że relikwie Św. Urszuli Ledóchowskiej możemy przyjąć w swoim domu, zanim zostaną na stałe umieszczone przy ołtarzu św. Antoniego. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II obchodzimy w poniedziałek ? 22 października. W tym roku przypada czterdziesta rocznica wyboru naszego rodaka na Papieża. Z racji tej rocznicy możemy nabyć, za dobrowolną ofiarę, okolicznościową książeczkę, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na comiesięczne czuwanie modlitewne w poniedziałek ? 22 października po Eucharystii o godz. 19.00.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek roku o godz. 18.30. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 27 października, od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 27 października o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem różańcowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Ze względu na organizowanie w szkołach obchodów tzw. ?święta Halloween?, przypominamy, że Kościół ostrzega przed angażowaniem się w jakiekolwiek formy okultyzmu i magii. Wdrażanie dzieci i młodzieży w praktyki okultystyczne, choćby pod pozorem zabawy są niezgodne z nauką Kościoła.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzać będą, jak co roku, kalendarze misyjne.

Parafia zatrudni do pracy przy kościele gospodarza. Zainteresowani zatrudnieniem mogą zgłaszać się do proboszcza w poniedziałki do kancelarii parafialnej od g. 19.30.

Dziś odbywa się doroczne liczenie frekwencji na Mszach św. Prosimy o ułatwienie liczenia przez spokojne wychodzenie z kościoła. Dziękujemy za współpracę.

Akcja honorowego krwiodawstwa prowadzona jest dzisiaj – 21 października w godz. 9.00 ? 14.00 na placu przykościelnym. Zachęcamy do honorowego oddawania krwi.

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św., zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi dziećmi, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa.