3 Niedziela Wielkanocy – 15 kwietnia 2018

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne ?Odkryj moc Ducha Świętego?, w poniedziałek – 16 kwietnia. Rozpoczęcie Eucharystią o godz.19.00.

W związku z przypadającą 80. rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli ojcowie jezuici z Sanktuarium Patrona Polski przy ul. Rakowieckiej w Warszawie zapraszają na Msze św. dziękczynną z tej okazji we wtorek – 17 kwietnia o godz. 19.00.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 18 kwietnia o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ?Objawienia?.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w piątek – 20 kwietnia po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w sobotę – 21 kwietnia o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy: ?Radość wielkanocna dopiero się zaczyna?.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej w przyszłą niedzielę – 22 kwietnia o g. 20.00 na plebanii. Tematem zebrania będzie omówienie bieżących prac gospodarczych.

W przyszłą niedzielę ? 22 kwietnia rozpoczynamy tydzień modlitwy i troski o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie.

Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę autokarową do Torunia w sobotę – 26 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. W programie pielgrzymki: Zwiedzanie Sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, Msza Święta w tym sanktuarium i pobyt w rozgłośni Radia Maryja.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły cztery rodziny oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły trzy rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Zapraszamy do obejrzenia powstającej kaplicy adoracyjnej. Aby wejść do kaplicy należy zejść do dolnego kościoła od strony groty maryjnej. Zachęcamy także do zapisywani się na dyżury adoracyjne. Wybierając taki dyżur, trzeba określić dzień w miesiącu, np. czwarty, ósmy czy trzydziesty i określić godzinę pełnienia dyżuru w wybranym przez siebie dniu. Zapisy przyjmowane są dzisiaj pod chórem.