4 Niedziela Wielkiego Postu ? 11 marca 2018

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w przyszłą niedzielę – 18 marca. Poprowadzi je ks. Paweł Bednarek – orionista. Rekolekcje szkolne dla szkół podstawowych, odbędą się w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi wielkanocnej w czasie rekolekcji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

Nabożeństwo fatimskie we wtorek – 13 marca po Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do uczestnictwa w tych comiesięcznych nabożeństwach ku czci Matki Bożej.

Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w sobotę – 17 marca o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła. Temat katechezy ?Kto ukrzyżował Pana Jezusa ??.

Zespół Caritas od dzisiejszej niedzieli rozprowadza świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy również składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz za ofiary na budowę kaplicy adoracyjnej, które złożyły trzy rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Akcja honorowego oddawania krwi i rejestracja dawców komórek macierzystych odbędzie się przy naszym kościele w przyszłą niedzielę – 18 marca. Krew będzie można oddawać w ambulansie stojącym na placu kościelnym od godz. 9.00 do 14.00. Rejestracja dawców komórek macierzystych odbywać się będzie w tych samych godzinach w sali dolnego kościoła.

Misja Św. Faustyny zaprasza na pielgrzymkę do Kalisza, gdzie obchodzony jest Rok Świętego Józefa, która planowana jest na sobotę – 14 kwietnia. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.