5 Niedziela Wielkanocy – 19 maja 2019 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.0 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Przypominamy, że poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju i czerwcu odbywają się o godz. 18.00, przed nabożeństwem majowym czy czerwcowym.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do następujących bloków: w poniedziałek – ul. Jadźwingów 13, 15, 16 i 17; we wtorek – ul. Jadźwingów 18, 22, 22a i 24; w czwartek – ul. Jadźwingów 20. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół ?Caritas?, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej w naszej parafii. Stała puszka Parafialnego Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 25 maja od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 25 maja o godz. 19.00. Od godz. 18.00 – przed nabożeństwem majowym – imienna modlitwa za tych zmarłych.

Dwudziesta rocznica konsekracji naszego kościoła przypada w następny czwartek – 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00. W czasie tej uroczystości zostaną także po raz kolejny wręczone zasłużonym parafianom odznaczenia parafialne: Krzyż Św. Maksymiliana.

Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę i niedzielę – 1 i 2 czerwca. Zgłoszenia przyjmuje ks. Marek po Mszy w zakrystii lub drogą elektroniczną. Więcej informacji na stronie internetowej parafii w zakładce ?LEDNICA?.

Misja Św. Faustyny zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Białegostoku i Wilna, śladami działalności bł. ks. Michała Sopoćki w dniach 21-23 czerwca. Szczegółowych informacji o pielgrzymce udziela i zapisy przyjmuje ks. Maciej w zakrystii.

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w tym roku w czwartek ? 20 czerwca. O przygotowanie ołtarzy tradycyjnie prosimy: Cukiernię ?Antolak?, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec oraz Grupę Fides.