5 Niedziela Wielkanocy – 29 kwietnia 2018

Zachęcamy do zapisywania się na godzinny dyżur adoracyjny, raz w miesiącu, przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracyjnej, która zostanie otwarta 31 maja. Dla zapewnienia takiego dyżuru we wszystkie dni roku, potrzeba ponad osiemset osób. Dotychczas zapisało się sto sześćdziesiąt osób. Potrzeba dyżuru adoracyjnego wynika z tego, aby poza tym, kiedy przychodzić będziemy w dowolnym czasie na adorację do kaplicy, nie było godzin w ciągu dnia, że w kaplicy nie będzie nikogo przed Najświętszym Sakramentem. Zapisy przyjmujemy po każdej Mszy Świętej w zakrystii i w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Zapraszamy do wspólnego śpiewu Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 2 maja, po Eucharystii o godz. 19.00. Jest to starożytny hymn pochodzący z V wieku.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski obchodzimy w czwartek – 3 maja. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Jest to jednocześnie Święto Państwowe Konstytucji 3 Maja. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 3 maja, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

W najbliższy piątek – 4 maja, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa, przed południem – od godz. 9.30 i po południu – od godz. 18.00.

Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od postu na piątek ? 4 maja dla mieszkańców i gości przebywających w tym dniu na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Korzystający z dyspensy w zamian powinni tego dnia pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 5 maja po Eucharystii godz. 19.00.

Spotkanie grupy Żywego Różańca w przyszłą niedzielę ? 6 maja o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy także nowych chętnych do wspólnoty różańcowej.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Na procesję zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci przygotowujące się do Rocznicy Komunii Świętej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w ostatnim tygodniu złożyły dwie rodziny oraz za ofiary na kaplicę adoracyjną, które złożyły także dwie rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.