5 Niedziela Zwykła ? 9 luty 2020 r.

Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowaną w dniu wczorajszym uroczystość dla naszych chorych i starszych parafian z racji Światowego Dnia Chorego. Dziękujemy także wszystkim, którzy pomogli chorym, aby mogli wziąć udział w tej uroczystości. Wszystkim składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Wszystkie rodziny, które jeszcze pragną zaprosić kapłana na wizytę duszpasterską, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Rodziny te odwiedzać będziemy w tym tygodniu. Podsumowanie tegorocznej wizyty duszpasterskiej w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św.

Przypominamy, że przynależność do parafii wiąże się z miejscem zamieszkania a nie zameldowania. Dlatego każdy, kto zamieszkał na terenie naszej parafii i nie został wpisany do ewidencji parafialnej w czasie wizyty duszpasterskiej, powinien zgłosić się do kancelarii parafialnej, aby zapisać się na listę parafian.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę ? 12 lutego, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którym drogi jest kult Miłosierdzia Bożego.

Nabożeństwo fatimskie w czwartek – 13 lutego po Eucharystii o godz. 19.00.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Michała Sopoćko, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w sobotę – 15 lutego. W tym dniu po każdej Eucharystii będą one udostępnione do osobistego ucałowania.

Rozpoczynamy przyjmowanie zapisów na karty wstępu na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Zapisy przyjmować będziemy do 22 marca w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Przypominamy, że w każdą sobotę odbywa się w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii o godz. 19.00 do godz. 21.00. Adorację prowadzi grupa modlitewna działająca w naszej parafii. Cicha modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, odbywa się w kaplicy adoracyjnej, która otwarta jest codziennie w godzinach 9.00 – 22.00. Przebywający w kaplicy adoracyjnej proszą o unikanie modlitwy szeptem, co przeszkadza innym obecnym w kaplicy adoracyjnej w skupieniu się na adoracji.

Zapisy na pielgrzymkę do Płocka, gdzie Św. Faustyna miała pierwsze objawienia Pana Jezusa Miłosiernego, przyjmujemy w zakrystii. Pielgrzymka będzie 22 lutego.