6 Niedziela Wielkanocy – 17 maja 2020 r.

Z okazji setnej rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II, którą obchodzimy 18 maja, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotował okolicznościową wystawę, którą można obejrzeć w kościele. Dziękujemy Akcji Katolickiej za przygotowanie wystawy a wszystkich zachęcamy do jej obejrzenia.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem w kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie o godz. 10.30 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 20 maja po Eucharystii o godz. 19.00 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: ?Czasami musimy stracić wszystko, aby docenić to, co jest naprawdę istotne?.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy od najbliższego piątku – 22 maja. Codziennie przez dziewięć dni, po Eucharystii o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 24 maja o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Na spotkanie to zapraszamy także odpowiedzialnych wszystkich grup istniejących w naszej parafii.

Zbiórkę ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną przeprowadza dzisiaj przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół ?Caritas?. Stała puszka Zespołu ?Caritas?, na ofiary dla ubogich, ustawiona jest przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego.

Przypominamy, że dwa miesiące temu, Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz udzielił, aż do odwołania, dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej dla wszystkich zagrożonych czy czujących obawę przed zarażeniem koronawirusem. Zachęcamy, aby każdy katolik rzetelnie rozważył, czy w jego konkretnej sytuacji jest jeszcze przyczyna do dalszego korzystania z tej dyspensy. Według aktualnie obowiązujących przepisów państwowych, w naszym kościele może przebywać jednocześnie sto trzydzieści osób. W niedzielę do kościoła wchodzimy drzwiami głównymi a wychodzimy drzwiami bocznymi od strony groty maryjnej. Teren wokół kościoła w czasie Mszy niedzielnych jest nagłośniony a obecnym przed kościołem udzielana jest Komunia Święta. Przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje nadal zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Tylko kapłani posługujący na Mszach i nabożeństwach nie muszą nosić maseczek. Przypominamy także, że okres, w którym obowiązuje nas przyjęcie Komunii wielkanocnej, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 7 czerwca. Do spowiedzi można przystąpić przed każdą Mszą Świętą w niedziele i w dni powszednie. Kaplica adoracyjna otwarta jest codziennie w godzinach: 9.00 ? 22.00. Przebywać w niej może jednocześnie pięć osób. Nowe przepisy obowiązują od niedzieli ? 17 maja.