6 Niedziela Wielkanocy – 26 maja 2019 r.

Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego na Święto Dziękczynienia:

W niedzielę – 2 czerwca, przypada 40. rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Tego dnia będziemy również obchodzić XII Święto Dziękczynienia. O godz. 8.00 z placu Piłsudskiego, gdzie w 1979 roku papież Jan Paweł II wypowiedział pamiętne słowa: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!, wyruszy do Wilanowa procesja. W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 12.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Wieczorem, o godz. 20.30 spotkamy się na placu Piłsudskiego, gdzie odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski. Wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam na uroczyste obchody Święta Dziękczynienia. Proszę też o modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz o stałą codzienną modlitwę w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Kościoła i naszej Ojczyzny. Proszę również o zorganizowanie w parafiach zbiórki na przeprowadzenie dalszych prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Wszystkim z serca błogosławię.

Kazimierz Kardynał Nycz Metropolita Warszawski

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzać będą mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W tym tygodniu udadzą się do bloków: w poniedziałek – ul. Gotarda 1, 3, 5 i 7 oraz we wtorek – Gotarda 8 i 10. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30.

Liturgiczne wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, której relikwie są w naszej świątyni, przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, obchodzimy w środę ? 29 maja. W tym dniu po każdej Eucharystii relikwie będą udostępnione do osobistego ucałowania.

Dwudziestą rocznicę konsekracji naszego kościoła obchodzimy w czwartek – 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00. W czasie tej uroczystości zostaną także po raz kolejny wręczone zasłużonym parafianom odznaczenia parafialne: Krzyż Św. Maksymiliana.

Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy od najbliższego piątku – 31 maja. Codziennie przez dziewięć dni, po Eucharystii o godz. 19.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy do Ducha Świętego.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci w sobotę – 1 czerwca o godz. 10.00.

Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie w czerwcu o godz. 18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 1 czerwca po Eucharystii godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 2 czerwca o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna z nabożeństwem czerwcowym w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Są jeszcze wolne miejsca w autokarze, który w sobotę wyjedzie na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Markiem.