8 Niedziela Zwykła ? 3 marca 2019 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 a procesja eucharystyczna o g. 18.30.

W poniedziałek – 4 marca obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin naszego biskupa: Kardynała Kazimierza Nycza oraz księży rezydentów w naszej parafii: Ks. Kazimierza Jatczaka i Ks. Kazimierza Pierzchały. Za solenizantów modlić się będziemy tego dnia na Eucharystii o godz. 19.00.

Wielki Post rozpoczynamy w najbliższą środę – 6 marca. Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godzinach: 7.00, 10.00, 17.30 i 19.00. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć popiół do domu dla nieobecnych w kościele, będą przygotowane torebki z popiołem rozprowadzane przez ministrantów przed Eucharystią. Prosimy nie podstawiać książeczek czy chusteczek na popiół w czasie obrzędu posypywania głów popiołem. Przypominamy także podstawowe przepisy postne obowiązujące katolików. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od czternastego roku życia do śmierci we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Bożego Narodzenia. Post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych ale ograniczenie ilościowe pożywienia, obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Powstrzymanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.

Porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45

– gorzkie żale – w każdą niedzielę o godz. 18.30

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 6 marca o godz. 20.00 w kościele.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania, rozpoczynamy w środę – 6 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 7 marca po Eucharystii o godz. 19.00 do 21.00.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w lutym złożyło osiem rodzin na łączną sumę 1.550 zł. Dziękujemy także za indywidualne ofiary na spłacanie ?glorii? przy tabernakulum, które złożyło dwanaście rodzin na łączną sumę 4.250 zł. i ofiary złożone do świeczników wotywnych, które ustawione są przy bocznych ołtarzach na łączną sumę 1.490 zł oraz puszki stojącej pod chórem przy głównym wyjściu z kościoła, na łączną sumę 6.930 zł. Dzięki tym ofiarom spłaciliśmy ?glorię? przy tabernakulum a z nadwyżki, która została, zakupiliśmy nową misę na wodę chrzcielną, którą możemy zobaczyć zaglądając do chrzcielnicy, zdjąwszy jej pokrywę. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

5 III – Zajęcie Jerozolimy przez Babilończyków

12 III – Wygnanie do Babilonii

19 III – Zorobabel i odbudowa świątyni Jerozolimskiej

26 III – Reformy Nehemiasza i Ezdrasza

2 IV – Jezus zapowiada upadek Jerozolimy

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

23 IV – Wydarzenie w Emaus

30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y