Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła – 19 października 2014 r.

Procesja przeniesienia Obrazu Jezusa Miłosiernego do bloków przy ul. Smoluchowskiego 5 i 6 dzisiaj - 19 października po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału.

Koronka do Bożego Miłosierdzie dzisiaj - 19 października o godz. 15.00 w kościele.

Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do Rocznicy I Komunii św. dzisiaj - 19 października o godz. 18.15 w sali dolnego kościoła.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściu z kościoła przeprowadza Parafialny Zespół „Caritas”, który rozdaje także biuletyn o działalności charytatywnej prowadzonej w naszej parafii.

Jeszcze tylko w tym tygodniu, codziennie w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej, przyjmujemy zapisy młodzieży ze szkół średnich na przygotowanie do bierzmowania. Młodzież zgłaszają rodzice, którzy ze swoim dzieckiem przychodzą do kancelarii, zapisać je na przygotowanie do bierzmowania. Młodzież przynosi ze sobą indeks nauki religii.

Przyjmujemy na „ wypominki ” za zmarłych.
    - za poleconych na wypominki roczne – modlimy się w każdy poniedziałek roku o 18.30.
    - za poleconych na Mszę roczną – odprawiamy Msze w pierwsze soboty miesiąca o 19.00.
    - za poleconych na wypominki jednorazowe – modlimy się 2 listopada po Mszy o 12.30.
    Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Drugi Obraz Jezusa Miłosiernego od przyszłej niedzieli rozpocznie nawiedzanie rodzin. Upoważnione przez parafię osoby z Misji Św. Faustyny, w celu przygotowania nawiedzenia Obrazu w kolejnych rodzinach, od poniedziałku - 20 października od godz. 18.00, odwiedzać będą mieszkańców bloków przy ul. Orzyckiej 6, 8 i 10 oraz Wydmińskiej 4. Procesja przeniesienia Obrazu do tych bloków odbędzie się w przyszłą niedzielę - 26 października po Eucharystii o godz. 9.30.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja we wtorek – 21 października o godz. 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Zapraszamy także nowych chętnych do działalności w Kole.

Liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II w środę - 22 października.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w najbliższą sobotę – 25 października, od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy z zakonu Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy rozprowadzać będą, jak co roku, kalendarze misyjne.

Koncert chóru z Zalesia Dolnego odbędzie się w przyszłą niedzielę – 26 października po Eucharystii o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Małżeństwa sakramentalne zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne. Odbędą się one w dniach 7 - 9 listopada w Sulejówku. Można na nie pojechać z dziećmi. Zapisy przyjmuje i bliższych informacji o rekolekcjach udziela ks. Maciej przy wyjściu głównym z kościoła.

Dziś odbywa się doroczne liczenie frekwencji na Mszach św. Prosimy o ułatwienie liczenia przez spokojne wychodzenie z kościoła. Dziękujemy za życzliwą współpracę z liczącymi.

Dziękujemy fundatorowi kolejnej, drugiej stacji drogi krzyżowej, która wisi przy bocznym wyjściu z kościoła, po stronie prawej. Bóg zapłać.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2014 rok
    w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego,
    Warszawa, ul. Rzymowskiego 35
    wtorki, godz. 19.00 - dolny kościół
    prowadzi - ks. dr Andrzej Bosowski

21 X 2014 - Problem natchnienia biblijnego.

28 X 2014 - Co to jest Kanon Ksiąg Świętych ?

4 XI 2014 - Jak rozumieć symbolikę biblijną ?

18 XI 2014 - Trudności interpretacyjne w Biblii, czyli tzw. „ trudne strony”.

2 XII 2014 - Geografia Palestyny.

9 XII 2014 - Czym jest archeologia biblijna ?

16 XII 2014 - Pismo św. w życiu chrześcijanina.

przerwa świąteczna