Konto parafialne:
Parafia św. Maksymiliana
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE  Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła – 4 października 2015 r.

  Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna o godz. 18.30.

  Od środy – 7 października, rozpoczynamy doroczną adorację Najświętszego Sakramentu, popularnie zwaną „czterdziestogodzinnym nabożeństwem”. W środę, czwartek i piątek adoracja od godz. 7.30 do godz. 21.00. Zachęcamy do nawiedzania w tych dniach kościoła i adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy także do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywa się po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października. Główna Eucharystia Odpustowa celebrowana będzie w sobotę - 10 października o godz. 19.00 a przewodniczył jej będzie Biskup Michał Janocha, który w czasie tej Uroczystości udzieli także sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Odpust Parafialny do najważniejsze święto każdej parafii, zapraszamy więc wszystkich parafian do licznego udziału w tej Uroczystości.

  Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 18.30. Zapraszamy także w dni powszednie na modlitwę różańcową przed grotą maryjną po Eucharystii o godz. 10.00. W dniach czterdziestogodzinnego nabożeństwa modlitwy różańcowej przy grocie maryjnej nie będzie.

  Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku będą o godz. 18.00.

  Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę w intencjach: Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja, we wtorek - 6 października o godz. 18.30.

  Po wakacyjnej przerwie wznawiamy duszpasterstwo akademickie. Zapraszamy studentów i młodzież pracującą na spotkania, które odbywają się we wtorki o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie 6 października.

  Spotkania kandydatów do ministrantów i bielanek odbywają się w niedzielę o godz. 12.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Zapraszamy dzieci i młodzież, zainteresowanych należeniem do służby liturgicznej ministrantów czy bielanek.

  Główna uroczystość Dnia Papieskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę -11 października o godz. 16.00 przed kościołem św. Anny przy Placu Zamkowym.

  Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Zachęcamy do zainteresowania się tygodnikami i miesięcznikami, które są tam do nabycia. Jeśli ta forma rozprowadzania prasy katolickiej zostanie przyjęta z zainteresowaniem parafian, to będzie to stałą praktyką w naszej parafii.

  Dziękujemy za indywidualne ofiary na prowadzony remont drzwi wejściowych do kościoła. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 3 rodziny. Bóg zapłać. Obecnie prowadzony jest remont bocznych drzwi, które na ten czas będę nieczynne.