Konto parafialne:
Parafia św. Maksymiliana
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

Niedziela Palmowa – 13 kwietnia 2014 r.

Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie dzisiaj - 13 kwietnia, po Eucharystii o godz. 19.00.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Tam także jest kolejny numer pisma parafialnego „Nasza Parafia”, gdzie znajdziemy między innymi podsumowanie odbytej kanonicznej wizytacji naszej parafii, przekazane przez Księdza Kardynała Kazimierza Nycza.

Dziękujemy za przekazane ofiary i produkty na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Otrzymaliśmy także podziękowanie od Ks. Tomasza z Ukrainy następującej treści: „Bardzo dziękuję za okazaną nam pomoc. Szczególne podziękowania przekazuję dzieciom zaangażowanym w przygotowanie paczek. Zapewniam, że wszystkie dary zostaną przekazane ubogim rodzinom w naszej parafii i innym potrzebującym. Będziemy modlić się za wszystkich naszych dobroczyńców. Pozdrawiam wszystkich i życzę Błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Ks. Tomasz Długosz”.

Porządek obchodów Triduum Paschalnego w naszej parafii:

Wielki Czwartek – nie ma Eucharystii porannych. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmywania nóg o godz. 19.00, potem adoracja w Ciemnicy – do godz. 22.00

Wielki Piątek – w tym dniu obowiązuje post ścisły, jeśli to możliwe także w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Poranna modlitwa Kościoła - jutrznia o godz. 8.00, potem adoracja w Ciemnicy do godz. 19.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, potem adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00.

Wielka Sobota – poranna modlitwa - jutrznia o godz. 8.00. Przez cały dzień adoracja przy Grobie Pańskim. Błogosławienie pokarmów w godz. 8.00 - 18.00 w sali dolnego kościoła. W tych godzinach ministranci będą także rozprowadzali wodę święconą, którą pokrapiamy nasze mieszkania po śniadaniu wielkanocnym i zachowujemy na wizytę duszpasterską.

Wigilia Paschalna rozpoczynająca Święta Wielkanocne – w sobotę o godz. 20.30. Na tę Liturgię przynosimy świece, najlepiej swoje od chrztu, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, potem Eucharystie o godzinach: 9.30, 11.00, 12.30, 17.30 i 19.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Eucharystie będą sprawowane według stałego porządku niedzielnego.

Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu do środy włącznie. Od czwartku kancelaria będzie nieczynna do zakończenia Świąt Wielkanocnych.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywać się będzie od Wielkiego Piątku - 18 kwietnia do soboty - 26 kwietnia o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w za dwa tygodnie - w niedzielę 27 kwietnia. Grupa Misja Świętej Faustyny rozdaje przy wyjściu z kościoła ulotkę o Nowennie.

Dziękujemy za fundację nowych figur przy grocie Maryjnej: grupie Żywego Różańca za figurę św. Michała Archanioła, grupie parafian za figurę św. Józefa, oraz parafiance za figurkę Pana Jezusa Zmartwychwstałego do dekoracji wielkanocnej. Dziękujemy także za indywidualne ofiary, które przeznaczamy na rozpoczęte malowanie ścian naszego kościoła. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyło 6 rodzin. Bóg zapłać. Poświęcenie nowych figur odbędzie się w środę – 16 kwietnia po Eucharystii o godz. 10.00.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE
    w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego
    Warszawa, ul. Rzymowskiego 35
    wtorki, godz. 19.00 - dolny kościół
    prowadzi - ks. prałat dr Andrzej Bosowski

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

22 IV 14 - Pusty grób (Mt 28,1 – 8)

29 IV 14 - Jezus ukazuje się uczniom (Mt 28,16 – 20)

6 V 14 - Życie pierwszej gminy chrześcijańskiej (Dz 2, 42 nn)

13 V 14 - Św. Paweł głosi Jezusa zmartwychwstałego.

20 V 14 - Wskazania Pawłowe dla starszych Kościoła.

27 V 14 - Czym są apokryfy?