Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego - 14 września 2014 r.

Zebranie rodziców dzieci komunijnych dzisiaj o godz. 18.15 w sali dolnego kościoła. Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy I Komunii Św., w przyszłą niedzielę - 21 września o godz. 18.15 w sali dolnego kościoła.

Prosimy o wskazywania kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Rady zostaną powołane w Odpust Parafialny - 10 października. Kandydatów można zgłaszać osobiście do ks. proboszcza lub wypełnić kartę zgłoszeniową, wyłożoną w kościele za środkowym rzędem ławek.

Program nawiedzenia naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej i rekolekcji przygotowujących do nawiedzenia, wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza, jak zawsze w każdą drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Pierwsza partia, jedenastu ławek krótszych, została już ustawiona po lewej stronie kościoła. Z dotychczas zebranych ofiar zapłacono za sześć ławek. Koszt jednej ławki wynosi: dłuższej - 5 tys., krótszej - 3.200 zł. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Zachęcamy także do indywidualnego fundowania ławek do naszego kościoła. Cegiełki na ławki rozprowadzane są przy wyjściu z kościoła, gdzie możemy także nabyć gazetkę parafialną „Nasza Parafia”.

Wszystkich zainteresowanych powstaniem w naszej parafii Koła Przyjaciół Radia Maryja, zapraszamy na pierwsze, informacyjno-organizacyjne spotkanie, we wtorek – 17 września o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w środę - 17 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej. Młodzież ze szkół średnich na przygotowanie do bierzmowania przyjmować będziemy od 13 października.

Dyskusyjny Klub Filmowy Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie w środę - 17 września o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Poświęcone ono będzie współczesnym prześladowaniom chrześcijan, na przykładzie Kościoła w Meksyku.

Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, obchodzimy w czwartek - 18 września. Z racji tego Święta odbędzie się doroczna uroczystość ministrantów i bielanek, rozpoczynająca nowy rok służby liturgicznej, na Eucharystii o godz. 19.00. Po uroczystości wspólna agapa służby liturgicznej i rodziców w sali dolnego kościoła.
    Przygotowanie do tej uroczystości dla ministrantów i bielanek we wtorek o godz. 19.30.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Radecznicy, Wąwolnicy i Kazimierza Dolnego, która odbędzie się w sobotę - 20 września. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzie na spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę - 21 września o godz. 15.00 w kościele.

Parafialne Centrum Edukacyjne zaprasza dzieci i młodzież do udziału w nowych zajęciach: język angielski, hiszpański, modelarstwo, zajęcia informatyczne, gra na gitarze oraz inne. Bliższych informacji o zajęciach w Centrum, udziela ks. Andrzej przy wyjściu z kościoła.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na KUL.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 4 rodziny. Bóg zapłać.