Konto parafialne:
Parafia św. Maksymiliana
Alior Bank
37 2490 0005 0000 4530 8288 2424

CENTRUM EDUKACYJNEZapytania ofertowe  Trzecia Niedziela Zwykła – 22 stycznia 2017 r.

  Wizyta duszpasterska w tym i następnym tygodniu:
  poniedziałek 23 I – Cybernetyki 3, 3A, 3B, 3C i Obrzeżna 5A, 5B, 5C, 5D, 5E, 5F
  wtorek 24 I – Obrzeżna 3 oraz Obrzeżna 1D
  środa 25 I – Obrzeżna 1B i 1C
  czwartek 26 I – Cybernetyki 7C, 7D, 7E i 7F
  piątek 27 I – Obrzeżna 1 i 1A
  sobota 28 I – Kłobucka 8 i Złoty Potok 1 oraz Rzymowskiego 37
  czwartek 2 II – Obrzeżna 1F i Obrzeżna 1E
  Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym i następnym tygodniu. Wszystkie rodziny, które w czasie wizyty duszpasterskiej zostały pominięte lub nie było ich w domu, a pragną zaprosić kapłana, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Rodziny te odwiedzać będziemy 30 i 31 stycznia oraz 1 lutego. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej za dwa tygodnie, w niedzielę – 5 lutego na wszystkich Mszach św.

  Wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego od wtorku – 24 stycznia o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła, które prowadzi ks. prałat dr Andrzej Bosowski. Szczegółowy program wyłożony jest w kościele, na stoliku za środkowym rzędem ławek.

  Spotkanie opłatkowe wszystkich służb liturgicznych odbędzie się w czwartek - 26 stycznia po Eucharystii o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła. W czasie Eucharystii o godz. 19.00 odbędzie się przyjęcie do ministrantów i bielanek.

  Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 28 stycznia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

  Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja oraz zaprasza wszystkich słuchających radio Maryja na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sobotę - 28 stycznia, po Eucharystii o godz. 10.00 w sali dolnego kościoła.

  W bieżącym roku obchodzimy jubileusz stulecia objawień fatimskich. W związku z tym jubileuszem planujemy we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy. Bliższych informacji o pielgrzymce udziela Ks. Maciej przy wyjściu z kościoła.

  Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na pielgrzymkę do Płocka, w rocznicę pierwszych objawień Pana Jezusa Miłosiernego św. Faustynie, która planowana jest na środę - 22 lutego. Zapisy w zakrystii.

  Prasa katolicka wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Opłatę za gazety składamy do puszki, która się tam znajduje.

  Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło 6 rodzin i za ofiarę na ławki do kościoła, którą złożyła 1 rodzina. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2017 rok
  wtorki, godz. 19.00 - dolny kościół
  prowadzi - ks. dr Andrzej Bosowski

  24 I - Małżeńska sprawa Józefa

  31 I - Czy Jezus miał braci ?

  7 II - „Nieporozumienie” z powodu wina

  14 II - Kuszenie Jezusa przez szatana

  21 II - „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę”

  28 II - Powrót do nierozerwalności małżeństwa

  7 III - Kościół Kat. Nie uznaje rozwodów, a jednak …

  14 III - Małżeństwo czy bezżeństwo ?

  21 III - Nastawić drugi policzek

  28 III - „Napisz: osiemdziesiąt …”

  przerwa rekolekcyjna i świąteczna

  18 IV - Nieodpuszczalny grzech ?

  25 IV - Wielu powołanych – mało wybranych

  2 V - „Jerozolima będzie deptana przez pogan …”

  9 V - Judasz w wieczerniku

  16 V - „Mówili obcymi językami”

  23 V - Nowa ziemia i nowe niebo  30 V - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Parafialnej Świątyni