Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła - 31 sierpnia 2014 r.

Po wakacyjnej przerwie przywracamy od poniedziałku - 1 września, codzienną Eucharystię w dni powszednie o godz. 10.00 oraz od następnej niedzieli - 7 września, Eucharystię niedzielną o godz. 17.30.

Parafialna Rada Duszpasterska i Parafialna Rada Ekonomiczna kończą w październiku swoją kadencje. Rady w nowych składach, na kolejną trzyletnią kadencje, zostaną powołane w Odpust Parafialny - 10 października. Prosimy parafian o wskazywania kandydatów do Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej. Na stoliku, za środkowym rzędem ławek, wyłożone są kartki, na których wpisujemy kandydatów do Rad i wkładamy kartkę do puszki tam ustawionej. Kandydatów można zgłaszać także do ks. proboszcza osobiście.

75 rocznica wybuchu II wojny światowej przypada w poniedziałek - 1 września. Za poległych w obronie naszej Ojczyzny w czasie II wojny światowej modlić się będziemy szczególnie na Eucharystii o godz. 19.00.

W czwartek - 4 września, obchodzimy I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców na Eucharystię z racji rozpoczęcie roku szkolnego w piątek - 5 września o godz. 19.00. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Pierwszopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18.00.

Zebranie lektorów, ministrantów i bielanek wraz z rodzicami, odbędzie się w piątek - 5 września o godz. 19.45 w sali dolnego kościoła.

Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające za grzechy, odprawiane w pierwsze soboty miesiąca, które odbędzie się w sobotę - 6 IX o godz. 9.00.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę - 6 września o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 7 września, o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę - 7 września o godz. 18.30.

Dziękujemy Fundatorce nowego wystroju wokół naszej groty Maryjnej i krzewów przy kościele oraz za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyła 1 rodzina. Bóg zapłać.

Zgodnie z prośbą Episkopatu Polski, ofiary na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Iraku, zbierane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.