Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Trzydziesta Niedziela Zwykła – 26 października 2014 r.

Procesja przeniesienia Obrazu Jezusa Miłosiernego do bloków przy ul. Orzyckiej 6, 8 i 10 oraz Wydmińskiej 4 odbędzie się dzisiaj - 26 października po Mszy św. o godz. 9.30.

Koncert chóru z Zalesia Dolnego odbędzie się dzisiaj – 26 października po Eucharystii o godz. 19.00. Chór śpiewał będzie także na Mszy św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzimy w sobotę - 1 listopada. Eucharystie we Wszystkich Świętych odprawiane będą według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 17.30, której w tym dniu nie będzie. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, popularnie zwane „Dniem Zadusznym” obchodzimy w przyszłą niedzielę - 2 listopada. Eucharystie w tym dniu według stałego porządku niedzielnego. Procesja z modlitwami za zmarłych w „Dzień Zaduszny” po Eucharystii o godz. 12.30.

Odpust zupełny dla zmarłych, można zyskać codziennie w dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie i modlitwę na cmentarzu oraz po spełnieniu zwykłych warunków do zyskania odpustu, które obejmują: stan łaski uświęcającej, modlitwę według intencji Ojca Świętego i wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Na „wypominki” za zmarłych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
    - za poleconych na wypominki roczne – modlimy się w każdy poniedziałek roku o 18.30.
    - za poleconych na Mszę roczną – odprawiamy Msze w pierwsze soboty miesiąca o 19.00.
    - za poleconych na wypominki jednorazowe – modlimy się 2 listopada po Mszy o 12.30.

Wszystkich chorych na ciele i duszy zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która sprawowana będzie w środę – 29 października o godz. 19.00.

Caritas Polska organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla cierpiących z powodu wojny na Ukrainie. Zbierane są tylko rzeczy nowe i artykuły spożywcze o dłuższym terminie przydatności do spożycia. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje dary w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek w godzinach 18.00 – 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę - 1 listopada o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Dziękujemy fundatorom kolejnych, czterech stacji drogi krzyżowej, które wiszą na prawej ścianie bocznej naszego kościoła. Dotychczas ufundowano sześć stacji drogi krzyżowej. Dziękujemy także za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim czasie ofiarę złożyło 6 rodzin. Fundatorom stacji i ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

W niedzielę - 2 listopada, który jest Dniem Zadusznym, nie będzie procesji eucharystycznej.

Zebranie Żywego Różańca odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 9 listopada

Koło Przyjaciół Radia Maryja, aby ułatwić indywidualnym osobom wspieranie katolickich mediów, rozpoczyna comiesięczne przyjmowanie takich darów serca, w czwarte niedziele miesiąca. Przy głównym wyjściu z kościoła można dzisiaj dokonać wpłaty na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Tam rozdawane są także materiały informacyjne o Radiu Maryja i dziełach przy nim powstałych. Planowana jest również pielgrzymka do Torunia, na 23 rocznicę powstania Radia Maryja 29 listopada. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Kasety z nagraniami kazań Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki rozprowadzane będą w naszym kościele w przyszłą niedzielę – 2 listopada po każdej Mszy św.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2014 rok
    w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego,
    Warszawa, ul. Rzymowskiego 35
    wtorki, godz. 19.00 - dolny kościół
    prowadzi - ks. dr Andrzej Bosowski

28 X 2014 - Co to jest Kanon Ksiąg Świętych ?

4 XI 2014 - Jak rozumieć symbolikę biblijną ?

18 XI 2014 - Trudności interpretacyjne w Biblii, czyli tzw. „ trudne strony”.

2 XII 2014 - Geografia Palestyny.

9 XII 2014 - Czym jest archeologia biblijna ?

16 XII 2014 - Pismo św. w życiu chrześcijanina.

przerwa świąteczna