Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Siedemnasta Niedziela Zwykła - 27 lipca 2014 r.

Obrzęd błogosławienia kierowców i pojazdów, z racji obchodzonego 25 lipca wspomnienia Św. Krzysztofa, odbywa się dzisiaj po każdej Eucharystii. Samochody prosimy ustawiać na placu przykościelnym od strony cukierni.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe - obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych.

W piątek przypada 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za poległych w Powstaniu Warszawskim modlić się będziemy tego dnia na Eucharystiach o godz. 7.00 i 19.00. Uroczysta polowa msza święta
zostanie odprawiona na placu Krasińskich, przy pomniku Powstania Warszawskiego 31 lipca w czwartek o godz. 18.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek - 1 sierpnia od godz.18.00.

Nabożeństwo wynagradzające za grzechy, odprawiane w pierwsze soboty miesiąca, odbędzie się w najbliższą sobotę - 2 sierpnia o godz. 9.00. Po nabożeństwie Eucharystia wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę - 2 sierpnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę – 3 sierpnia, o godz. 17.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Zapisy na Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę, prowadzone będą w kościele akademickim Św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście 68, od 1 do 4 sierpnia w godz. 9.00 – 19.30. Zapisy na Warszawską Pielgrzymkę Paulińską, prowadzone będą w kościele Ojców Paulinów przy ul. Długa 3 od 2 do 5 sierpnia w godz. 9.00 – 19.00.
    W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Kazimierza Pierzchałę który będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał swoją najnowszą książkę o św. Janie Pawle II.
    Zostało zainstalowane nowe oświetlenie kościoła, koszt inwestycji wyniósł ok 9000 zł.
    Dziękujemy za indywidualne ofiary, które przeznaczamy na malowanie ścian kościoła. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyła 1 rodzina. Bóg zapłać.