Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 16 listopada 2014 r.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na spotkanie modlitewne dzisiaj - 16 listopada o godz. 15.00 w kościele.

Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do Rocznicy Pierwszej Komunii, odbędzie się dzisiaj - 16 listopada o godz. 18.15 w sali dolnego kościoła.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę, przy wyjściu z kościoła, przeprowadza Parafialny Zespół Caritas, który rozdaje także biuletyn o swojej działalności.

Trwa nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Upoważnione przez parafię osoby z grupy Misja Św. Faustyny, w celu przygotowania nawiedzenia Obrazu, od poniedziałku - 17 listopada od godz. 18.00, odwiedzać będą mieszkańców bloków przy ul. Pieńkowskiego 4 i 5. Jeden z Obrazów kończy nawiedzenie rodzin w blokach przy ul. Smoluchowskiego 5 i 6, skąd zostanie przeniesiony procesyjnie do kościoła w sobotę - 22 listopada o godz. 9.15. Obraz ten rozpocznie nawiedzenie rodzin w blokach przy ul. ul. Pieńkowskiego 4 i 5. Przeniesienie Obrazu z kościoła do tych bloków odbędzie się w przyszłą niedzielę - 23 listopada po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału w tych procesjach wszystkich, a szczególnie mieszkańców bloków, gdzie Obraz kończy czy rozpoczyna nawiedzenie. Zapraszamy także na Mszę św. o Miłosierdziu Bożym, którą sprawujemy w czasie trwającego obecnie w naszej parafii nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, która sprawowana będzie w piątek - 21 listopada o godz. 19.00.

Spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się we wtorek – 18 listopada o godz. 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Dyskusyjny Klub Filmowy Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie w środę - 19 listopada o g. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: „Święta Teresa Wielka ".

Spotkanie rodziców, których dzieci korzystają z zajęć w Centrum Edukacyjnym odbędzie się w przyszłą niedzielę - 23 listopada o godz. 12.15 w sali dolnego kościoła.

Wspólne zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 23 listopada o godz. 20.00 na plebanii. Poświęcone ono będzie omówieniu przygotowania naszej parafii do Światowych Dni Młodzieży.

W przyszłą niedzielę – 23 listopada, gościć będziemy Ks. Tomasza Długosza, który zbierał będzie ofiary na pomoc dla ukraińskiej parafii w Winnicy, gdzie obecnie duszpasterzuje.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, w dniu swojego patronalnego święta, w przyszłą niedzielę - 23 listopada, zaprasza do zwiedzenia muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Zbiórka chętnych przed kościołem po Eucharystii o godz. 12.30.

Wizyta duszpasterska rozpocznie się od poniedziałku - 1 grudnia. Planowany jej porządek na pierwszy tydzień grudnia wywieszony jest już w gablotce przy wyjściu z kościoła

Zapraszamy na wystawę malarską „Oksymorony - zagadka wyobraźni”, którą można oglądać dzisiaj po każdej Mszy św. w sali dolnego kościoła. W przyszłą niedzielę - 23 listopada, po Eucharystii o godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z autorami wystawy.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 3 rodziny. Bóg zapłać.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2014 rok
    w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego,
    Warszawa, ul. Rzymowskiego 35
    wtorki, godz. 19.00 - dolny kościół
    prowadzi - ks. dr Andrzej Bosowski

18 XI 2014 - Trudności interpretacyjne w Biblii, czyli tzw. „ trudne strony”.

2 XII 2014 - Geografia Palestyny.

9 XII 2014 - Czym jest archeologia biblijna ?

16 XII 2014 - Pismo św. w życiu chrześcijanina.

przerwa świąteczna

PLANOWANA WIZYTA DUSZPASTERSKA – grudzień 2014 r.

1 XII, poniedziałek - Bokserska 46 i 48, Obrzeżna 4, 6, 8 i 10, Gotarda 1 i 3

2 XII, wtorek - Bokserska 46a, Obrzeżna 12, Bogunki 3 i 5, Gruszczyńskiego 14, 14a i 17, Gotarda 5

3 XII, środa - Gotarda 8 i 10

4 XII, czwartek - Jadźwingów 13, 15, 17, 22a, 24, Gotarda 7, Obrzeżna 16, Obrzeżna i Kolady - domki