Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 17 maja 2015 r.

Procesja przeniesienia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z kościoła do bloków przy ul. Obrzeżnej 5a, 5b, 5c, 5d, 5e, 5f i 7a, dzisiaj - 17 maja po Mszy św. o godz. 9.30.

Misja Św. Faustyny zaprasza wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia na spotkanie modlitewne dzisiaj - 17 maja o godz. 15.00 w kościele.

Zapraszamy na trwającą nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która odprawiana jest codziennie po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna zakończy się czuwaniem, które odbędzie się w sobotę – 23 maja po Eucharystii o godz. 19.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w każdą trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła. Zbiórkę przeprowadza Parafialny Zespół Caritas, który rozdaje także biuletyn charytatywny.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie o godz. 18.30, a przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00. Majówki przy kapliczce w parku przed szkołą na ul. Bokserskiej - w niedziele i środy o godz. 20.00.

Trwa nawiedzenie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Zarząd wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Obrzeżnej 1, 1a, 1b, 1c, 1d, nie wyraził zgody na odwiedzanie mieszkańców tych bloków przez przedstawicieli parafii, w celu przygotowania nawiedzenia Obrazu. Prosimy więc mieszkańców tych bloków, którzy pragną przyjąć Obraz Jezusa Miłosiernego w swoim mieszkaniu, o osobiste zapisanie się w kancelarii lub zakrystii do 20 maja. Upoważnione przez parafię osoby z grupy Misja Św. Faustyny, w celu przygotowania nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w kolejnych rodzinach, od poniedziałku - 18 maja od godz. 18.00, odwiedzać będą mieszkańców bloków przy ul. Cybernetyki 3a, 3b, 3c, 7c, 7d i 13, zapisując rodziny na przyjęcie Obrazu.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja we wtorek – 19 maja o godz. 20.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do działalności w Kole Przyjaciół Radia Maryja.

Klub Filmowy zaprasza na kolejne spotkanie w środę - 20 maja o godz. 20.00 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania – „Historia Noego w kinematografii".

Uroczystość pierwszokomunijna i rocznicy I Komunii św. odbędą się w niedzielę 24 i 31 maja o godz. 9.30. Osoby niezwiązane bezpośrednio z tymi uroczystościami prosimy o korzystanie z innych Eucharystii niedzielnych niż godz. 9.30, w niedzielę 24 i 31 maja.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę - 24 maja o godz. 20.00.

Szesnasta rocznica konsekracji naszego kościoła przypada w następną sobotę - 30 maja. Główna uroczystość z procesją eucharystyczną, której przewodniczył będzie Ks. Marian Raciński – Ekonom Archidiecezji Warszawskiej, odbędzie się tego dnia o godz. 19.00

Uroczystość Bożego Ciała obchodzimy w tym roku w czwartek - 4 czerwca. Procesja ulicami naszej parafii odbędzie się tradycyjnie po Eucharystii o godz. 11.00. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Cukiernię „Antolak”, Parafialny Zespół Caritas, Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec oraz Grupę Fides i grupy młodzieżowe.

Informujemy, że na pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Nepalu zebraliśmy tydzień temu 8.260 zł. Zostały one przekazane Caritas Polska, która taką pomoc organizuje.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2015 r.
    w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego
    Warszawa, ul. Rzymowskiego 35
    wtorki, godz. 19.00 - dolny kościół
    prowadzi - ks. prałat dr Andrzej Bosowski