Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Siedemnasta Niedziela Zwykła - 26 lipca 2015 r.

Obrzęd błogosławienia kierowców i pojazdów, z racji obchodzonego 25 lipca wspomnienia Św. Krzysztofa, odbywa się dzisiaj po każdej Eucharystii.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe - obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych.

W sobotę przypada 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Za poległych w Powstaniu Warszawskim modlić się będziemy tego dnia na Eucharystiach o godz. 7.00 i 19.00. Uroczysta polowa msza święta
zostanie odprawiona na placu Krasińskich, przy pomniku Powstania Warszawskiego w piątek - 31 lipca o godz. 18.00.

Nabożeństwo wynagradzające za grzechy, odprawiane w pierwsze soboty miesiąca, odbędzie się w najbliższą sobotę - 1 sierpnia o godz. 9.00. Po nabożeństwie Eucharystia wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę - 1 sierpnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę – 2 sierpnia, o godz. 17.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do naszej parafialnej wspólnoty różańcowej.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja i rozdaje ulotki informacyjne o Radiu Maryja.

Zapisy na Pielgrzymkę Akademicką na Jasną Górę, prowadzone będą w kościele akademickim Św. Anny przy ul. Krakowskie Przedmieście 68, od 1 do 4 sierpnia w godz. 9.00 – 19.30. Zapisy na Warszawską Pielgrzymkę Paulińską, prowadzone będą w kościele Ojców Paulinów przy ul. Długa 3 od 2 do 5 sierpnia w godz. 9.00 – 19.00.