Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Druga Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2015 r.

Trwa nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Przeniesienie Obrazu z kościoła do bloków przy ul. Niegocińskiej 1 i 5, dzisiaj - 1 marca po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału w tej procesji wszystkich a szczególnie mieszkańców Niegocińskiej 1 i 5.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj - 1 marca o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj - 1 marca o godz. 18.30.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2015 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmujemy od poniedziałku - 2 marca, w kancelarii parafialnej. W dni powszednie na bieżąco są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitwę w intencjach: Ojca Świętego, Ojczyzny i Radia Maryja we wtorek - 3 marca. O godz. 18.30 modlitwa różańcowa, potem Msza św. i spotkanie Koła w sali na pierwszym piętrze plebanii. Na spotkanie zapraszamy także tych, którzy potrzebują pomocy w rozliczeniu podatku z przekazaniem 1% na dzieła Radia Maryja.

W środę - 4 marca, obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to także dzień imienin Ks. Kazimierza, za którego modlić się będziemy na Mszy o godz.19.00.

Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczynamy od czwartku - 5 marca, o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie dla dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpoczynamy w następną środę - 11 marca o godz. 20.00. Zapraszamy na to przygotowanie dorosłych, którzy jeszcze nie przyjęli sakramentu bierzmowania.

W czwartek - 5 marca, obchodzimy I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu po Eucharystii o godz. 19.00, do godz. 21.00.

W piątek - 6 marca, obchodzimy I piątek miesiąca. W dniu tym przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00 i 20.00. Droga krzyżowa o 10.30 i o 18.00 dla dzieci z Komunią św. pierwszopiątkową. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00, Gorzkie Żale o 19.00, Apel Jasnogórski o 21.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy - 7 marca o godz. 9.00.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę - 7 marca o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę - 8 marca o 20.00.

Duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd wakacyjny dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych w dniach 27 czerwca – 7 lipca do Szczyrku. Bliższych informacji udziela ks. Andrzej Krzesiński przy wyjściu z kościoła.

Od kilku lat druga Niedziela Wielkiego Postu to w Polsce dzień solidarności z misjonarzami. Zbiórka na pomoc dla misjonarzy i misjonarek z Polski pracujących w 98 krajach świata odbywa się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 2 rodziny. Bóg zapłać.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2015 r.
    w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego
    Warszawa, ul. Rzymowskiego 35
    wtorki, godz. 19.00 - dolny kościół
    prowadzi - ks. prałat dr Andrzej Bosowski