Konto parafialne:
BGŻ S.A.
72 2030 0045 1110 0000 0003 2080

CENTRUM EDUKACYJNE

Trzecia Niedziela Adwentu – 14 grudnia 2014 r.

Roraty w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony adwentowe. Prosimy o zatroszczenie się, aby ułatwić dzieciom przychodzenie na roraty.

Akcja Katolicka rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na dębowe ławki do naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek. Tam także jest kolejny numer pisma parafialnego „Nasza Parafia”.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
    poniedziałek, 15 XII - Granitowa 1, 3 i 3A oraz Rzymowskiego 17 i 19
    wtorek, 16 XII - Wyścigowa 14 i 14A oraz Wyścigowa 18
    środa, 17 XII - Bartłomieja 8, 10 i 12
    czwartek, 18 XII - Bartłomieja 5 i 7
    piątek, 19 XII - Jadźwingów 1, 2 i 3 oraz Rzymowskiego 33
    sobota, 20 XII - Modzelewskiego 6, 8, 10 i 12
    Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godz. 16.30. Prosimy o przygotowanie na stole: krzyża, świec i wody święconej a dzieci i młodzież szkolną - zeszytów do religii. Planowany porządek wizyty duszpasterskiej na cały grudzień wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii a potwierdzany będzie w niedzielnych ogłoszeniach.

Trwa nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii. Upoważnione przez parafię osoby z grupy Misja Św. Faustyny, w celu przygotowania nawiedzenia Obrazu, od poniedziałku - 15 grudnia od godz. 18.00, odwiedzać będą mieszkańców bloków przy ul. Śniardwy 1, 2 i 3. Jeden z Obrazów kończy nawiedzenie rodzin w blokach przy ul. Orzyckiej 6, 8 i 10 oraz Wydmińskiej 4, skąd zostanie przeniesiony procesyjnie do kościoła w sobotę - 20 grudnia o godz. 9.30. Obraz ten rozpocznie nawiedzenie rodzin w blokach przy ul. Śniardwy 1, 2 i 3. Przeniesienie Obrazu z kościoła do tych bloków odbędzie się za dwa tygodnie - 28 grudnia po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy do udziału w tych procesjach wszystkich, a szczególnie mieszkańców bloków, gdzie Obraz kończy czy rozpoczyna nawiedzenie. Zapraszamy także na Mszę św. o Miłosierdziu Bożym, którą sprawujemy w czasie trwającego obecnie w naszej parafii nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, która sprawowana będzie w piątek - 19 grudnia o godz. 19.00 oraz na spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę - 21 grudnia o godz. 15.00 w kościele.

Opłatki wigilijne są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacanie ogrzewania kościoła, którego roczny koszt wynosi ponad 70 tys. zł.

Zespół Caritas rozprowadza pod chórem świece wigilijne oraz przeprowadza zbiórkę do paczek świątecznych, które można składać do kosza przed ołtarzem Św. Antoniego.

Spotkanie Parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się we wtorek – 16 grudnia o godz. 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę - 17 grudnia o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: „ Współczesne cuda Świętych ".

Przedświąteczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 20 grudnia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 3 rodziny. Bóg zapłać.

PLANOWANA WIZYTA DUSZPASTERSKA – grudzień 2014 r.

22 XII, poniedziałek - Wyścigowa 17 i 20

29 XII, poniedziałek - Blacharska 1, kl. I, II, III, IV i V

30 XII, wtorek - Blacharska 1, kl. VI, VII, VIII, IX i X

Planowany porządek wizyty duszpasterskiej potwierdzany będzie w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych. Prosimy o przygotowanie na stole: krzyża, świec, wody święconej a dzieci i młodzież szkolną - zeszytów do religii
    WIZYTĘ KSIĘDZA W INNYM TERMINIE PROSIMY USTALAĆ W KANCELARII PARAFIALNEJ LUB W ZAKRYSTII

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2014 rok
    w Parafii Św. Maksymiliana Kolbego,
    Warszawa, ul. Rzymowskiego 35
    wtorki, godz. 19.00 - dolny kościół
    prowadzi - ks. dr Andrzej Bosowski

16 XII 2014 - Pismo św. w życiu chrześcijanina.

przerwa świąteczna