Biblioteka parafialna

Od ponad 20 lat istnieje przy parafi biblioteka, założona jeszcze w baraku przy ul Kolady. Dziś biblioteka znajduje się na plebanii i czynna jest w czwartą niedzielę miesiaca[z wyjątkiem wakacji] w godz 9.00 – 14.00.
Księgozbiór liczy 1495 woluminy. Są to książki o tematyce religijnej, wymienionej poniżej:
1) komentarze do poszczególnych części Biblii;
2) fragmenty pism Ojców Kościoła;
3) pisma mistyków, poczynając od św. Jana od Krzyża, kobiet doktorów Kościoła (św. Teresy z Avila, św. Katarzyny ze Sieny, św. Katarzyny Emmerich, św. Teresy od Dzieciątka Jezus) do współczesnych nam jak bł. Edyta Stein oraz O. Tomasz Merton;
4) Encykliki i pisma ostatnich papieży (Pius XI – Jan Paweł II) oraz ich porównawcze biografie;
5) ksążki i tematyce rozwoju duchowego (S.Merton, C.Oarretto, J.Salij) i inni;
6) życiorysy Świętych napisane współczesnym, zrozumiałym językiem;
7) objawienia Matki Boskiej (Lourdes, Fatima, Medjugorie);
8) powieści biblijne.
Poza książkami o tematyce religijnej Biblioteka posiada i kompletuje również literaturę piękną.