Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

Zapraszamy do udziału w nowennie przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej, która odbywa się codziennie po Eucharystii o godz. 19.00.

Spotkanie Parafialnej Grupy Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek – 6 września o godz. 17.30 w sali przy kancelarii parafialnej.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny, w środę – 8 września o godz. 20.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Rozpoczynamy nowy cykl konferencji przedmałżeńskich dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie w czwartek – 9 września o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła.

Zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej przyjmować będziemy w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia, od przyszłego wtorku – 14 września. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy w następną środę – 15 września o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Zebranie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę – 19 września o godz. 20.00 w kościele.

Zebranie rodziców wraz z dziećmi, które będą przygotowywały się do Rocznicy Pierwszej Komunii św. odbędzie się w październiku, w niedzielę – 17 października po Eucharystii o godz. 11.00 w sali dolnego kościoła.

Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

Zachęcamy do oglądania wystawy poświęconej Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wystawa ukazuje związki Prymasa Wyszyńskiego z naszą parafią. Wystawa ustawiona jest po lewej stronie kościoła, pod witrażem Prymasa Wyszyńskiego.

Album o Prymasie Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim, wydany z okazji Jego beatyfikacji, wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za album prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska, decyzją Episkopatu, organizuje pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Ofiary na ten cel zbierane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy

1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu