Trzecia  Niedziela  Wielkiego  Postu ? 12 marca 2023 r.

Porządek  nabożeństw  wielkopostnych:

– droga  krzyżowa – w piątki o godz.: 10.30,  18.00 – dla dzieci  i  o  19.45

– gorzkie  żale  –  w  niedzielę  o  godz. 18.30

Zachęcamy także do prywatnego odprawiania drogi krzyżowej przy plenerowej drodze krzyżowej na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną.

Nabożeństwo fatimskie w poniedziałek – 13 marca po Eucharystii o  godz. 19.00.

Zapraszamy do udziału w Mszy św. dziękczynnej w Świątyni Opatrzności Bożej w poniedziałek 13 marca o godz. 18:00. Będzie to Msza św. dziękczynna za pontyfikat papieża Franciszka w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową oraz kończącego posługę Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, którego w styczniu gościliśmy w naszej parafii.

Wielkopostne rekolekcje parafialne i rekolekcje szkolne rozpoczniemy od 26 marca. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła.

?Rodzina pomaga rodzinie? to formuła świątecznej pomocy potrzebującym w naszej parafii pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas, zastępująca dotychczasową formę pozostawiania produktów w koszu. Chętne rodziny naszej parafii prosimy, aby zgłosiły się w wyjściu z kościoła do wolontariuszy i wyrazili swoją wolę ofiarowania paczki świątecznej dla rodzin i podopiecznych parafialnego Zespołu Caritas. Wolontariusze przyjmują zapisy w tę i następną Niedzielę.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpani w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2023 r. Na tę pielgrzymkę są jeszcze wolne miejsca. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj u Ks. Proboszcza.

Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla rodzin w dniach od 15 do 23 lipca do Zakrzewa koło Suchej Beskidzkiej. Zapisy na wyjazd rekolekcyjny prowadzi Ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Akcja honorowego oddawania krwi odbywa się dzisiaj przy naszym kościele w godz. 9.00 ? 14.00.  Krew możemy oddawać w ambulansie stojącym na placu kościelnym.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.