Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 28 luty 2016 r.

Spotkanie rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do Rocznicy Pierwszej Komunii, dzisiaj – 28 lutego o godz. 18.15 w sali dolnego kościoła.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej dzisiaj – 28 lutego o godz. 20.00.

Zespół Caritas od dzisiejszej niedzieli rozprowadza świece wielkanocne, z czego dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy także składać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze 2016 roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmować będziemy od wtorku – 1 marca w kancelarii parafialnej. W dni powszednie na bieżąco są wolne intencje mszalne, które można zamawiać w zakrystii lub kancelarii.

Koło Przyjaciół Radia Maryja przyjmuje dzisiaj, przy głównym wyjściu z kościoła, wpłaty ofiar na Radio Maryja oraz zaprasza na modlitwę różańcową w intencjach: Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji Trwam, we wtorek – 1 marca o godz. 18.30 oraz informuje, że osoby potrzebujące pomocy w wypełnieniu rozliczenia podatkowego z celem przekazania 1% podatku na Fundację „Nasza Przyszłość” mogą się zgłaszać do sali przy kancelarii parafialnej w każdą środę marca i kwietnia po Mszy św. o godz.10.00 i 19.00.

Nowy cykl konferencji przedmałżeńskich rozpoczynamy od czwartku – 3 marca o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie dla dorosłych do sakramentu bierzmowania rozpoczynamy w następną środę – 9 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek w godz. 19.30 – 21.00.

W piątek – 4 marca, obchodzimy I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 15.00 do godz. 17.45. Droga krzyżowa dla dzieci z Komunią św. pierwszopiątkową o godz. 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30. Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Eucharystii o godz. 19.00.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, w sobotę 5 marca o godz. 9.00. Zapraszamy do wspólnego wynagradzania za grzechy.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 5 marca o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

W piątek obchodzimy święto św. Kazimierza. Jest to także dzień imienin Ks. Kazimierza, w intencji którego Msza św. sprawowana będzie w przyszłą niedzielę – 6 marca o godz. 8.00.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 6 marca o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła. Zapraszamy na to spotkanie także nowych chętnych do wspólnoty różańcowej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w parafii. W ostatnim tygodniu ofiarę złożyły 4 rodziny. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na prośbę Przychodni Lekarskiej przy ul. Jadźwingów, informujemy o prowadzonej tam „Szkole Rodzenia”. Zapisy osobiste lub telefoniczne przyjmowane są w Przychodni.

REKOLEKCJE SZKOLNE

Szkoły Podstawowe

29 II, 1 III, 2 III (poniedziałek, wtorek, środa)

– godz. 8.15 – SP nr 191 i nr 271 – kl. I – III
– godz. 11.00 – SP nr 191 i nr 271 – kl. IV – VI

Szkoły Średnie i Gimnazjum

21 III, 22 III, 23 III (poniedziałek, wtorek, środa)
– godz. 11.00 – wszystkie klasy

REKOLEKCJE PARAFIALNE

13 III – niedziela – na wszystkich Eucharystiach

14 – 15 – 16 III – poniedziałek, wtorek, środa

– godz. 7.00, 10.00, 19.00 – nauki ogólne
– godz. 20.00 – nauki stanowe
poniedziałek – dla kobiet
wtorek – dla mężczyzn
rekolekcje poprowadzi Ks. Wiesław Bożejewicz

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2016 rok
wtorki, godz. 19.00 – dolny kościół
prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

1 III – „Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych” (Mt 8, 22)

8 III – „Przyjacielu, jak tu wszedłeś nie mając szaty godowej” (Mt 22, 12)

przerwa rekolekcyjna i świąteczna

29 III – Pusty grób a Zmartwychwstanie Jezusa.

5 IV – „Marto! Matro! Troszczysz się i niepokoisz o wiele …” (Łk 10, 42)

12 IV – „Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, pozbawią go i tego, co wydaje mu się, że ma” (Mk 4, 25)

19 IV – „Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych” (Mt 22, 14)

26 IV – Dlaczego apostołowie mieli głosić Ewangelię „idąc”?

przerwa świąteczna

10 V – Problem tzw. sekretu mesjańskiego ?

17 V – „Aby patrzyli oczami, a nie widzieli … żeby się nie nawrócili” (Mk 4, 12)

24 V – „Czy nie był to czas na figi …”? (Mk 11, 12-14)

31 V – „A jednak wszystkie dzieci mądrości przyznały jej słuszność” (Łk 7, 35)