Adoracja Najświętszego Sakramentu

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt  11,28)
Zapraszam cię mój synu, moja córko na spotkanie ze Mną w Kaplicy Adoracyjnej.
Będę tam na ciebie czekał.
Pan Jezus, Twój Bóg
Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem (Iz 41,10)

Adoracja trwa codziennie od 9.00 do 22.00

Jak zapisać się na dyżur?

Na dyżur adoracyjny zapisz się:

– u Janiny: 783-819-759

– u Justyny: 508-226-630

– w Kancelarii Parafialnej (w godzinach jej urzędowania)

– w zakrystii po każdej Mszy św.

Czy można się zapisać na konkretny dzień tygodnia?

Nie prowadzimy zapisów na dzień tygodnia (np. na pierwszą sobotę miesiąca). Zapisy prowadzone są na dany dzień każdego miesiąca czyli np. 13ty dzień każdego miesiąca od 9 do 10.

Czy po zapisaniu się można zmienić dzień/godzinę dyżuru?

Tak, prosimy o taką informację do osób podanych wyżej.

Co w momencie, gdy nie będę mógł przyjść na dyżur?

Mogą zdarzyć się sytuacje, gdy dana osoba nie będzie mogła przyjść na dyżur (np. choroba, wyjazd, wypadki losowe itp.) Prowadzimy zapisy w taki sposób, by na każdą godzinę były zapisane co najmniej dwie osoby. W przypadku nieobecności jednej osoby będzie wówczas na dyżurze jeszcze ta druga. Gdyby się okazało, że osoby dyżurujące nie mogą przyjść, zawsze można poprosić kogoś na zastępstwo.

Jaka postawa jest odpowiednia w czasie adoracji?

W czasie adoracji można klęczeć, siedzieć, leżeć krzyżem. Ważne jest, byśmy swoją postawą okazywali Panu Bogu należny szacunek.

W jaki sposób modlić się w czasie adoracji?

Należy pamiętać, że w kaplicy obowiązuje cisza. Oznacza to, że nie modlimy się na głos. Jeżeli chodzi o formę modlitwy to jest ona dowolna ? można odmawiać konkretne modlitwy jak różaniec/litanie, można czytać Pismo Św., można mówić do Pana Jezusa własnymi słowami, można po prostu wpatrywać się w Pana Jezusa i cieszyć się Jego obecnością. Ważna jest postawa naszego serca i przede wszystkim świadomość spotkania z Panem.