13 Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie Eucharystii niedzielnych o godz. 17.30 oraz Eucharystii w dni powszednie o godz. 10.00. Pozostałe Eucharystie w lipcu i sierpniu będą sprawowane według stałego porządku. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie w godzinach popołudniowych: w poniedziałki ? 19.30 – 20.30 oraz od wtorku do piątku w godzinach ? 17.00 – 18.30.

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła obchodzimy w poniedziałek – 29 czerwca. Jest to także dzień imienin ks. Piotra, którego polecamy modlitwie parafian.

Spowiedź pierwszopiątkowa w najbliższy piątek – 3 lipca od godz.18.00.

Po majowo – czerwcowej przerwie wznawiamy nabożeństwa do Świętych i Błogosławionych, których wizerunki są na witrażach w naszym kościele. Nabożeństwa te odbywają się w soboty o godz. 18.30. W czasie nabożeństw modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę, przyzywając wstawiennictwa naszych świętych rodaków.

Pierwszosobotnienabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 4 lipca po Eucharystii o godz. 19.00.

Miesięczne zebranie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 lipca o godz. 18.00.

W związku ze złożeniem, przez naszą parafiankę, skargi do Metropolity Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza, dotyczącej sposobu udzielania Komunii św. w naszym kościele i podjętej przez biskupa interwencji, proboszcz parafii przypomina następujące zasady:
1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy,
2. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu,
3. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób,
4. osoby przeżywające obawy sanitarne przy przyjmowaniu Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego,
5. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w czerwcu złożyło siedem rodzin na łączną sumę 1.360 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.