19 Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019 r.

Przypominamy, że od roku 1984 miesiąc sierpień, ze względu na wielkie uroczystości Maryjne i ważne rocznice narodowe – obchodzimy jako miesiąc abstynencji. W wymiarze religijnym abstynencja jest wynagrodzeniem Bogu za grzechy związane z alkoholizmem. Jest też znakiem sprzeciwu wobec towarzyskiego przymusu picia, a zatem dobrym przykładem dla innych. Zachęcamy więc do zachowania w sierpniu abstynencji od alkoholu.

Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo fatimskie we wtorek – 13 sierpnia po Eucharystii o godz. 19.00.

Liturgiczne wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, w Kościele Powszechnym, obchodzimy w środę ? 14 sierpnia. W tym dniu po Eucharystiach, które będą sprawowane o godz. 7.00, 10.00 i 19.00 udostępnione będą do ucałowania relikwie Św. Maksymiliana znajdujące się w naszym kościele. Przypominamy, że Uroczystość Odpustu ku czci Św. Maksymiliana w naszej parafii, obchodzona jest corocznie 10 października, w rocznicę Jego kanonizacji, która odbyła się 10 października 1982 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej w czwartek – 15 sierpnia. Eucharystie w tym dniu będą sprawowane według wakacyjnego porządku niedzielnego, tj. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 7.30. Po każdej Eucharystii błogosławieństwo ziół i kwiatów.

Pielgrzymkę do Lichenia w dniu 14 września, organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie od 14 do 21 października. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce, są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Informacji można zasięgnąć u ks. Piotra.