2 Niedziela Wielkiego Postu ? 28 luty 2021

Przypominamy, że w okresie obowiązujących zarządzeń państwowych, ograniczających zgromadzenia religijne, Msze niedzielne sprawowane są o godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Prosimy także o przestrzeganie dopuszczalnych limitów obecnych w kościele czy kaplicy adoracyjnej, o czym informują ogłoszenia wywieszone na drzwiach kościoła i kaplicy adoracyjnej.

Zebranie Parafialnej Rady Ekonomicznej dzisiaj o godz. 20.00 w kościele.

Rezerwację intencji mszalnych na drugie półrocze tego roku, tj. od lipca do grudnia, przyjmujemy od poniedziałku – 1 marca, w kancelarii w godzinach jej otwarcia.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 3 marca o godz. 19.30 w kościele.

W czwartek – 4 marca, obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin naszego biskupa: Kardynała Kazimierza Nycza oraz księży rezydentów w naszej parafii: Ks. Kazimierza Jatczaka i Ks. Kazimierza Pierzchały. Solenizantów polecamy, szczególnie w tym dniu, modlitwie parafian.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 4 marca, po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00. Adorację prowadzi Akcja Katolicka.

Zapraszamy narzeczonych na przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa, które rozpoczynamy od czwartku – 4 marca o godz. 20.00 w sali dolnego kościoła. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych, rozpoczniemy w środę – 10 marca.

W pierwszy piątek miesiąca 5 marca, przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o 19.00. Droga krzyżowa o: 10.30 i 18.00. Gorzkie Żale o godz. 19.00. W tym dniu kaplica adoracyjna będzie nieczynna. Zapraszamy na adorację odbywającą się w kościele.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 6 marca, po Eucharystii godz. 19.00.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Intencją modlitwy na marzec, dla grupy różańcowej w naszej parafii, jest modlitwa o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, w naszej Ojczyźnie i na świecie.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w lutym złożyło czterdzieści rodzin na łączną sumę 10.370 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk