26 Niedziela Zwykła ? 29 września 2019 r.

Parafialne Centrum Edukacyjne zaprasza nauczycieli i studentów do współpracy, czyli do pomocy w nauce dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek – 30 września o godz. 18.00 w sali przy kancelarii parafialnej.

Przyjmujemy zapisy na przygotowanie do bierzmowania młodzieży z klas ósmych i szkoły średniej. Trwały one będą jeszcze w tym tygodniu w kancelarii parafialnej, w godzinach jej otwarcia. Z kandydatem do bierzmowania przychodzą jego rodzice, którzy wobec księdza zaświadczą o życiu religijnym swojego dziecka.

Upoważnione przez parafię osoby ze wspólnoty Misja Św. Faustyny, odwiedzają mieszkańców naszej parafii, aby bezpłatnie podarować im książeczkę z cytatami z Dzienniczka św. Faustyny. W poniedziałek – 30 września, udadzą się do bloków przy Alei Wyścigowej 17, 18 i 20. Rozpoczęcie wizyt od godz. 17.30

Nabożeństwa różańcowe w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Św. Maksymiliana, która odbywać się będzie codziennie od 1 do 9 października po Eucharystii o godz. 19.00. Nowenna poprzedza Uroczystość Odpustu Parafialnego, który obchodzimy corocznie 10 października.

Rezerwację intencji mszalnych na pierwsze półrocze przyszłego roku przyjmujemy od wtorku – 1 października w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 2 października o godz. 20.00 w kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, w czwartek po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 4 października od godz. 9.30 i od godz.18.00.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 5 października po Eucharystii o godz. 19.00.

Liturgiczne wspomnienie Św. Faustyny, której relikwie są w naszej świątyni przy bocznym ołtarzu Miłosierdzia Bożego, obchodzimy w sobotę – 5 października. W tym dniu, po każdej Eucharystii relikwie będą udostępnione do osobistego ucałowania.

Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 6 października o godz. 16.30.

Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30. Na procesję zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za środkowym rzędem ławek. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na trwający generalny remont schodów do kościoła, które we wrześniu złożyło osiemnaście rodzin na łączną sumę 5.580 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.