28 Niedziela Zwykła ? 13 października 2018

Nabożeństwo fatimskie dzisiaj – 13 października po Eucharystii o godz. 19.00.

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła, zbierane są przez młodzież, ofiary na fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, wspierającą kształcenie młodzieży z ubogich rodzin, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w październiku odbywają się o godz. 18.00.

Wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego od wtorku ? 15 października o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła, które prowadzi ks. prałat dr Andrzej Bosowski. Program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Spotkanie Klubu Filmowego w środę – 16 października o godz. 19.45 w sali na pierwszym piętrze plebani. Będzie ono poświęcone postaci Św. Ignacego Loyoli.

Katecheza dla dorosłych w sobotę – 19 października o godz. 11.00 w dolnej sali kościoła. Temat katechezy: ?Czy dusza umiera??

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w sobotę – 19 października. W tym dniu po każdej Eucharystii, relikwie będą udostępnione do osobistego ucałowania.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek roku o godz. 18.30. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

W kaplicy adoracyjnej wykonana została pozłacana krata wotywna, gdzie będą umieszczane wota składane Panu Jezusowi. Jej koszt to prawie 20 tys. zł. Zostanie on pokryty z ofiar, składanych w tym roku, do świeczników wotywnych ustawionych przy bocznych ołtarzach. Firma złotnicza, która wykonała kratę wotywną, przygotowała także pozłacane serca wotywne. Zainteresowanych takim wotem zapraszamy do kontaktu osobistego w zakrystii.

Rozpoczynamy zapisy na przyszłoroczną pielgrzymkę – Sanktuaria Francji. Można tego dokonać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Swoją działalność wznowiło, po wakacyjnej przerwie, Parafialne Centrum Edukacyjne. Zapraszamy dzieci i młodzież, która potrzebuje pomocy w nauce. Informacje i zapisy w sekretariacie centrum w poniedziałki w godz. 18.00-18.30. Plan zajęć dostępny jest na stronie internetowej parafii, w zakładce Caritas.