28 Niedziela Zwykła ? 14 października 2018

Z racji obchodzonego dzisiaj Dnia Papieskiego, przy wyjściach z kościoła, zbierane są przez młodzież, ofiary na fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, wspierającą kształcenie młodzieży z ubogich rodzin, co jest nazywane budowaniem żywego pomnika Świętego Jana Pawła II.

Przypominamy, że pozyskaliśmy do naszego kościoła relikwie Św. Urszuli Ledóchowskiej, które możemy przyjąć w swoim domu, zanim zostaną umieszczone przy ołtarzu św. Antoniego. Zapisy na przyjęcie relikwii przyjmujemy w zakrystii. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii siostrę Małgorzatę Krupecką, ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, która przybliży nam postać Św. Urszuli Ledóchowskiej, nazwanej Matką Polskiej Niepodległości.

Nabożeństwa różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w październiku o godz. 18.30. Różaniec przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00.

Wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego od wtorku ? 16 października o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła, które prowadzi ks. dr Andrzej Bosowski. Szczegółowy program konwersatorium wyłożony jest na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w piątek ? 19 października. W tym dniu po każdej Eucharystii, relikwie będą udostępnione do osobistego ucałowania.

Przyjmujemy na ? wypominki ? za zmarłych. Za poleconych na wypominki roczne, modlimy się w każdy poniedziałek roku o godz. 18.30. Za poleconych na Mszę roczną, odprawiamy Msze św. w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 19.00. Za poleconych na wypominki jednorazowe modlimy się 2 listopada po Mszy o godz. 10.00. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Zakończone zostały prace związane z tabernakulum w naszym kościele. Zostało ono na nowo pozłocone a wokół umieszczona została specjalna dekoracja zwana ?glorią?, tak aby tabernakulum wyróżniało się, jako najświętsze miejsce w świątyni. Koszt tych prac wyniósł ponad 57 tys. zł. i będzie spłacany z ofiar składanych do świeczników wotywnych, które ustawione są przy bocznych ołtarzach i puszki stojącej pod chórem przy głównym wyjściu z kościoła. Dotychczas zgromadziliśmy na ten cel 23 tys. zł. Dziękujemy firmie złotniczej z naszej parafii, która zaprojektowała i wykonała ?glorię? wokół tabernakulum z wielką starannością i po korzystnej dla parafii cenie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

W przyszłą niedzielę – 21 października w godz. 9.00 – 14.00, na placu przykościelnym, prowadzona będzie akcja honorowego krwiodawstwa. Osoby zgłaszające się do oddania krwi muszą posiadać dokument stwierdzający tożsamość.

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św., zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi dziećmi, którym kapłan udzieli indywidualnego błogosławieństwa.