4 Niedziela Wielkiego Postu ? 14 marca 2021 r.

Przypominamy, że w okresie obowiązujących zarządzeń państwowych, ograniczających zgromadzenia religijne, Msze niedzielne sprawowane są o godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00. Prosimy także o przestrzeganie dopuszczalnych limitów obecnych w kościele czy kaplicy adoracyjnej, o czym informują ogłoszenia wywieszone na drzwiach kościoła i kaplicy adoracyjnej. Rekolekcji wielkopostnych w kościele w tym roku nie będzie. Zachęcamy do odprawienia rekolekcji przy pomocy mediów. Zachęcamy do korzystania już ze spowiedzi świątecznej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Kapłani spowiadają każdego dnia przed każdą Mszą. Szczególnie polecamy korzystanie ze spowiedzi w dni powszednie.

Porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w piątki o godz.: 10.30, 18.00 – dla dzieci i o 19.45

– gorzkie żale – w niedzielę o godz. 16.15

Zachęcamy także do prywatnego odprawiania drogi krzyżowej przy plenerowej drodze krzyżowej, która powstała na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną,

Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne, w kaplicy bocznej po lewej stronie. Dochód przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii, objętych pomocą Caritas. Możemy także składać produkty żywnościowe i środki czystości do paczek świątecznych dla ubogich, do kosza ustawionego przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, obchodzimy w piątek – 19 marca. Eucharystie w tym dniu o godzinach: 7.00, 10.00 i 19.00. Z racji tej Uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

Zbiórka ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego odbywa się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób