6 Niedziela Zwykła ? 14 luty 2021 r.

Przypominamy, że w okresie obowiązujących zarządzeń państwowych, ograniczających zgromadzenia religijne, Msze niedzielne sprawowane są o godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00.

W czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej kapłani nawiedzili 1225 mieszkań, gdzie udzielali błogosławieństwa Bożego mieszkającym tam parafianom. Wizyta duszpasterska odbywała się tylko w tych domach, gdzie kapłani zostali zaproszeni. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie kapłanów i prowadzone rozmowy o radościach i troskach przeżywanych w rodzinach i parafii. Dziękujemy także za tradycyjnie składane ofiary na utrzymanie parafii, także tym parafianom, którzy nie mogli przyjąć kapłana w swoim domu, złożyli jednak ofiarę kolędową, wyrażając w ten sposób troskę o materialne potrzeby swojej parafii.

Liturgiczne wspomnienie Bł. Michała Sopoćko, którego relikwie są w naszej świątyni, obchodzimy w poniedziałek – 15 lutego. W tym dniu relikwie będą wystawione do publicznej czci na ołtarzu głównym.

Wielki Post rozpoczynamy w najbliższą środę – 17 lutego. Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem w Środę Popielcową o godzinach: 7.00, 10.00, 11.00, 17.30 i 19.00. Dla tych, którzy będą chcieli wziąć popiół do domu dla nieobecnych w kościele, będą przygotowane torebki z popiołem rozprowadzane przed Eucharystią. Prosimy więc nie podstawiać książeczek czy chusteczek na popiół w czasie obrzędu posypywania głów popiołem. Przypominamy także podstawowe przepisy postne obowiązujące katolików. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od czternastego roku życia do śmierci we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową. Post ścisły, czyli nie tylko powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, ale ograniczenie ilościowe pożywienia, obowiązuje wszystkich od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia w Środę Popielcową i w Wielki Piątek. Powstrzymanie się od zabaw obowiązuje we wszystkie dni Wielkiego Postu.

Porządek nabożeństw wielkopostnych:

– droga krzyżowa – w każdy piątek o godzinach: 10.30, 18.00 – dla dzieci i 19.45

Zachęcamy także do prywatnego odprawiania drogi krzyżowej przy plenerowej drodze krzyżowej, która powstała na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną,

– gorzkie żale – ze względu na zmieniony porządek Mszy niedzielnych odprawiane będą w każdą niedzielę o godz. 16.15

Misja Św. Faustyny zaprasza w przyszłą niedzielę – 21 lutego, w wigilię dziewięćdziesiątej rocznicy objawienia się Jezusa Miłosiernego Św. Siostrze Faustynie w Płocku, na Mszę św. o godz. 9.00, w czasie której zostanie dokonany ?Akt Oddania Bożemu Miłosierdziu przez Maryję?.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób