Czwarta  Niedziela  Wielkanocy ? 30 kwietnia 2023 r

Czwarta  Niedziela  Wielkanocy ? 30 kwietnia 2023 r.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem w kościele, codziennie o godz. 18.30, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00 oraz przy kapliczce na terenie wyścigów konnych codziennie o godz.19.00.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski obchodzimy w środę – 3 maja. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Jest to jednocześnie Święto Państwowe Konstytucji 3 Maja. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu. Kancelaria parafialna w poniedziałek – 1 maja i środę – 3 maja  będzie  nieczynna.

Poniedziałkowe wypominki za zmarłych w maju odbywają się o godz. 18.00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 3 maja o godz. 19.30 w kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 4 maja po Eucharystii wieczornej do godz. 21.00.  Adorację  prowadzi  Akcja  Katolicka.

Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 5 maja od godz. 9.30 i od godz.18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu  Maryi  w  sobotę – 7 maja  po  Eucharystii  godz. 19.00.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 7 maja o 16.30  w  sali  dolnego  kościoła.

Zachęcamy do obejrzenia prac plastycznych przedstawiających wydarzenia biblijne wykonanych przez dzieci klas czwartych. Prace znajdują się na tablicy w kaplicy bocznej po stronie prawej.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 20 maja 2023 r. Koszt 90,00 zł. Zapisy, wpłaty i informacje w niedzielę 7 maja po każdej Mszy św. przy głównym wyjściu z Kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w kwietniu złożyło trzydzieści dwie rodziny na łączną sumę 8430 zł. Ofiary te zostały przeznaczone na ostatni etap prac izolacyjnych schodów, których koszt wyniósł 26 tyś. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne: ?Bóg zapłać?.