Druga  Niedziela  Wielkanocy ? 16 kwietnia 2023

Druga  Niedziela  Wielkanocy ? 16 kwietnia 2023 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Święto Miłosierdzia Bożego, które dzisiaj obchodzimy, rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy przy tej okazji naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, który zajmuje się działalnością charytatywną w naszej parafii i zapraszamy także innych parafian do włączenia się w pracę Zespołu Caritas.

Z racji dzisiejszego Święta Miłosierdzia Bożego, Misja Św. Faustyny, zaprasza dzisiaj na wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Miesięczna zbiórka ofiar na prowadzoną w naszej parafii działalność charytatywną odbywa się dzisiaj, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca. Zbiórkę przy wyjściach z kościoła przeprowadza Zespół ?Caritas?, który rozdaje także  biuletyn  o  działalności  charytatywnej prowadzonej w naszej parafii.

Parafia organizuje wyjazd rekolekcyjny dla rodzin w dniach od 15 do 23 lipca do Zakrzewa koło Suchej Beskidzkiej. Zapisy na wyjazd rekolekcyjny prowadzi Ks. Proboszcz w wyjściu z kościoła.

Zapraszamy młodzież naszej parafii na spektakl ?Mój syn Maksymilian? w teatrze Roma w sobotę 22 kwietnia o godz. 11:00. Specjalny spektakl dla młodzieży oparty jest na autentycznej korespondencji między Św. Maksymilianem a jego mamą. Zapisy na ten spektakl w zakrystii.

W najbliższą niedzielę 23 kwietnia będziemy gościli w naszej parafii kleryków warszawskiego seminarium duchownego, którzy przygotowują się do święceń kapłańskich. Homilię podczas każdej Mszy św. wygłosi Ks. Rektor Seminarium Duchownego. Tego dnia zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii na wspólne spotkanie z klerykami w sali dolnego kościoła o godz. 20:00.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.  Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.