Druga Niedziela Wielkiego Postu ? 5 marca 2023 r.

Druga Niedziela Wielkiego Postu ? 5 marca 2023 r.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.30 w sali dolnego kościoła.

Porządek  nabożeństw  wielkopostnych:

– droga  krzyżowa – w piątki o godz.: 10.30,  18.00 – dla dzieci  i  o  19.45

– gorzkie  żale  –  w  niedzielę  o  godz. 18.30

Zachęcamy także do prywatnego odprawiania drogi krzyżowej przy plenerowej drodze krzyżowej na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną.

Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, rozpoczynamy we wtorek – 7 marca o godz. 20.00 w sali przy kancelarii  parafialnej.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę – 8 marca, po Eucharystii o godz. 19.00 w sali na pierwszym piętrze plebanii.

W piątek – 10 marca przypada w naszym kościele ogólnowarszawski wielkopostny dzień stacyjny. Przez cały dzień odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a kapłani dyżurować będą w konfesjonale. Msze św. sprawowane będą o godzinach: 7.00, 10.00  i  20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Droga krzyżowa o godzinach: 10.30 i 18.00. Anioł Pański i Różaniec o godz. 12.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz.15.00. Gorzkie Żale o godz. 19.00. Apel Jasnogórski o 21.00. W tym dniu kaplica adoracyjna będzie nieczynna. Zapraszamy  na  adorację  odbywającą  się  w  kościele.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Portugalii i Hiszpani w dniach od 29 kwietnia do 6 maja 2023 r. Na tę pielgrzymkę są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tylko do następnej Niedzieli u Ks. Proboszcza.

Akcja honorowego oddawania krwi odbędzie się w przyszłą Niedzielę 12 marca przy naszym kościele w godz. 9.00 ? 14.00.  Krew będziemy mogli oddawać w ambulansie stojącym na placu kościelnym.

Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami obchodzony jest corocznie w drugą niedzielę Wielkiego Postu. Organizatorem Dnia jest Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Episkopacie Polski. Jego celem jest wspieranie polskich misjonarzy. Zbiórka na pomoc dla prawie 2 tys. misjonarzy i misjonarek z Polski pracujących w 99 krajach świata, odbywa się dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku za ławkami.