Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17 kwietnia 2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022 r.

Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym w naszej Parafii, składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus przezwycięży wszelkie zło, które jest w nas, w naszych rodzinach i społeczeństwie. Niech Jego łaska opromienia nasze życie, abyśmy zawsze umieli wybierać dobro i pełniąc wolę Bożą budowali świat miłości i pokoju.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych ? w poniedziałek 18 kwietnia, Eucharystie sprawowane będą według stałego porządku niedzielnego.

Zapraszamy do udziału w Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywa się codziennie o godz. 18.30. Nowenna poprzedza Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę – 24 kwietnia. Misja Św. Faustyny zaprasza w tym dniu, do odnowienia Aktu oddania Miłosierdziu Bożemu przez ręce Maryi, na Mszy Św. o godz. 9.30, i na wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele.

Z racji obchodzonej w tym tygodniu Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek – 22 kwietnia nie obowiązuje post piątkowy.

W przedsionku kościoła stoi pojemnik, do którego wkładane są poświęcone: obrazy, krzyże, medaliki, różańce i modlitewniki. Godnym zagospodarowaniem pozostawionych przedmiotów kultu religijnego, zajmuje się grupa parafialna Misja św. Faustyny. W przyszłą niedzielę – 24 kwietnia, będzie możliwość po Mszach Świętych, aby za darmo, wybrać sobie: obraz, krzyż, modlitewnik, różaniec czy książkę religijną.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.