Trzecia Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2016 r.

Obrzęd przedstawienia młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia bierzmowania, dzisiaj na Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do zainteresowania się, czy młodzież ta, daje dobre świadectwo chrześcijańskiego życia w swoim środowisku.
Kandydaci do bierzmowania w roku 2016/2017
1. Bąk Maciej
2. Białous Adrian
3. Czekajska Wiktoria
4. Frańczak Emilia
5. Frąckiewicz Mateusz
6. Glińska Aleksandra
7. Grońska Julia
8. Guz Rafał
9. Jaworowicz Lena
10. Kilińska Katarzyna
11. Kiliński Filip
12. Kleczkowskki Oskar
13. Kobierecka Patrycja
14. Kowalska Weronika
15. Krajewska Aleksandra
16. Krawczyk Klaudia
17. Krawczyk Piotr
18. Kucharska Beata
19. Lichocka Laura
20. Małkiewicz Milena
21. Mielnicki Daniel
22. Nowotka Karolina
23. Sadowski Adam
24. Stasiowska Natalia
25. Strzelecki Paweł
26. Szyszka Katarzyna
27. Śledź Sebastian
28. Winnicki Maciej
29. Zawadzka Emilia
30. Zawisza Julia
31. Zieka Sandra

Roraty w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony adwentowe. Prosimy rodziców, aby ułatwili także dzieciom przychodzenie na roraty.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:
poniedziałek, 12 XII – Wyścigowa 14 i 14A oraz Kłobucka 1, 3 i 19a
wtorek, 13 XII – Modzelewskiego 6, 8, 10 i 12
środa, 14 XII – Bartłomieja 8, 10 i 12
czwartek, 15 XII – Bartłomieja 5 i 7
piątek, 16 XII – Jadźwingów 1, 2 i 3 oraz Rzymowskiego 33
sobota, 17 XII – Granitowa 1 i 3 oraz Rzymowskiego 17 i 19
Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Plan wizyty duszpasterskiej do końca grudnia wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej rozprowadza dzisiaj pod chórem, jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca, cegiełki na ławki do naszego kościoła. Na zakup brakującego rzędu jedenastu ławek, po prawej stronie kościoła, potrzeba 35.400 zł. Dotychczas, ze sprzedaży cegiełek, zebrano na ten cel 25.140 zł. Brakuje więc jeszcze 10.260 zł. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło zakupu ławek.

Opłatki wigilijne są do nabycia dzisiaj przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacanie ogrzewania kościoła, którego roczny koszt wynosi około 80 tys. zł.

Zespół Caritas rozprowadza pod chórem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przeprowadza zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla ubogich, które można składać do kosza przed bocznym ołtarzem Św. Antoniego.

Nabożeństwo fatimskie we wtorek – 13 grudnia po Eucharystii o godz. 19.00.

Klub Filmowy zaprasza na spotkanie w środę – 14 grudnia o godz. 19.45 do sali na pierwszym piętrze plebanii. Temat spotkania: „ Czy naprawdę wierzysz?”.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w piątek – 16 grudnia, po Eucharystii o godz. 19.00, w sali na pierwszym piętrze plebanii.

Informujemy, że otrzymaliśmy z Sanktuarium Św. Antoniego w Padwie, relikwie Świętego Antoniego. Zostaną one umieszczone na stałe w kościele, przy bocznym ołtarzu Św. Antoniego, który w tym celu został już rozbudowany. Zanim to nastąpi możemy przyjąć relikwie w swoim domu. Zapisy na styczeń przyjmujemy w zakrystii.

Prasa katolicka jest do nabycia na stoliku za środkowym rzędem ławek.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze w parafii, które w ostatnim tygodniu złożyło 5 rodzin. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.