Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata ? 22 listopada 2020 r.

Przypominamy, że według obowiązujących zarządzeń państwowych, na Mszy świętej w naszym kościele, może przebywać jednocześnie 90 osób a w kaplicy adoracyjnej 3 osoby. Aby umożliwić większej ilości chętnym uczestnictwo we Mszy niedzielnej, zwiększyliśmy ich ilość. Msze Święte niedzielne sprawowane są o godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 17.00, 18.00 i 19.00. W tym czasie działa także nagłośnienie zewnętrzne, obejmujące swym zasięgiem plac kościelny przy grocie maryjnej. Msze i nabożeństwa w dni powszednie odbywają się zgodnie z dotychczasowym ich programem.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę – 25 listopada o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę – 28 listopada od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę – 28 listopada o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

W przyszłą niedzielę – 29 listopada, rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego i kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Wyrazem naszego czuwania w tym czasie są Roraty sprawowane o brzasku dnia.

Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczynaliśmy dotychczas od pierwszego tygodnia Adwentu. W tym roku przekładamy ją na późniejszy termin. Jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, wizytę duszpasterską rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. Opłatki rozprowadzane będą w kościele od drugiej niedzieli Adwentu tj. od 6 grudnia. Parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków do mieszkań na terenie naszej parafii.

Akcja honorowego krwiodawstwa prowadzona będzie w przyszłą niedzielę – 29 listopada w godz. 9.00 – 14.00 na placu przykościelnym. Osoby zgłaszające się do oddania krwi muszą posiadać dokument stwierdzający tożsamość.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami. Należność za gazety prosimy składać do puszki, która się tam znajduje.

ZASADY UDZIELANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ W NASZYM KOŚCIELE

  1. każdy przystępujący do Komunii Świętej ma prawo przyjąć Ją na klęcząco lub na stojąco oraz do ust lub na rękę, jeśli czyni to w sposób właściwy
  1. kapłan nie decyduje jaką postawę przy przyjęciu Komunii Świętej zajmuje przyjmujący Ją, jeśli czyni to z uszanowaniem dla Najświętszego Sakramentu
  1. w naszej parafii niewielka ilość ludzi przyjmuje Komunię Świętą na rękę, dlatego nie jest wyznaczane specjalne miejsce dla przyjmujących Ją tylko w ten sposób
  1. osoby przyjmujące Komunii Świętej na rękę, prosimy o podchodzenie do Komunii jako pierwsze, jak czynią to osoby przyjmujące Komunię Świętą z chleba niskoglutenowego
  1. przyjmujący Komunię Świętą na rękę, zaraz po spożyciu Ciała Pańskiego powinni uważnie obejrzeć dłonie oraz zebrać i spożyć ze czcią każdą widoczną Okruszynę, która mogła oderwać się od Hostii
  1. kościół jest systematycznie dezynfekowany metodą zamgławiania a przy głównym wejściu do kościoła ustawiony jest bezdotykowy dezynfekator do rąk