2 Niedziela Adwentu ? 9 grudnia 2018 r.

Obrzęd przedstawienia młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, dzisiaj na Eucharystii o godz. 19.00. Zachęcamy do zainteresowania się, czy młodzież ta, daje dobre  świadectwo chrześcijańskiego  życia  w swoim  środowisku.

Roraty w dni powszednie Adwentu o godz. 6.30. Na roraty przynosimy lampiony adwentowe. Prosimy  rodziców, aby ułatwili także dzieciom przychodzenie na roraty. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy na wszystkich Mszach św. od przyszłej niedzieli – 16 grudnia.

Wizyta  duszpasterska  w tym  tygodniu:

poniedziałek, 10 XII? Bokserska 36,  Gotarda  8 i  10

wtorek, 11 XII ? Bokserska  38, Jadźwingów  1,  2  i  3

środa, 12 XII ? Teren Wyścigów Konnych,  Bokserska 2, Kłobucka 1, 3 i 19a

czwartek, 13 XII ? Bartłomieja  8,  10 i  12  oraz Gintrowskiego  33

piątek, 14 XII ? Bartłomieja  5  i  7

sobota, 15 XII ? Wyścigowa  4a,  4b, 4c  i  8b

Aby przyjąć kapłana prosimy na drzwiach mieszkania wywiesić karteczkę informującą, że zapraszamy księdza do swojego mieszkania. Okolicznościową zawieszkę na klamkę o przyjęciu wizyty duszpasterskiej można wziąć z kościoła, gdzie jest wyłożona na stoliku za ławkami.Na stole prosimy przygotować: krzyż, świece, wodę święconą i kropidło a dzieci i młodzież szkolną zeszyty do religii. Bardzo prosimy o odbieranie z zakrystii i wywieszenie na drzwiach klatki schodowej kartek zawiadamiających o wizycie duszpasterskiej w tym tygodniu. Planowany porządek wizyty duszpasterskiej do końca grudnia wywieszony jest w gablotce przy wyjściu z kościoła, przy kancelarii i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy na modlitwę koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wizyty duszpasterskiej, która dobywa się w piątki o godz. 18.45.

Opłatki wigilijne są do nabycia dzisiaj przy wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii i kancelarii  parafialnej. Ofiary za opłatki przeznaczone są na opłacanie ogrzewania kościoła, którego  roczny  koszt wynosi  ponad  80 tys. zł.

Zespół Caritas rozprowadza pod chórem świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz przeprowadza zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla ubogich, które można składać do kosza  przed  bocznym  ołtarzem  Św. Antoniego.

Otwarte dla wszystkich chętnych, spotkanie grupy Misja Św. Faustyny w środę ? 12 grudnia,  po Eucharystii  o  godz. 19.00,  w sali  na  pierwszym piętrze  plebanii.

Nabożeństwo  fatimskie  w czwartek – 13 grudnia  po Eucharystii  o  godz. 19.00.

Zachęcamy  do  nabywania  prasy  katolickiej, która  wyłożona  jest  na stoliku  za  ławkami.

Kiermasz książek religijnych organizuje dzisiaj Parafialna Akcja Katolicka. Zapraszamy do udziału w kiermaszu, gdzie można nabyć dobrą książkę na prezenty świąteczne. Kiermasz odbywa się w  kaplicy  bocznej po  lewej  stronie wyjścia  z  kościoła.

Nasza nowa Pani organistka poszukuje do wynajęcia mieszkania na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś posiada wiedzę o takim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie się bezpośrednio po Mszy św. do Pani organistki  na  chór lub  do  księdza proboszcza  w  zakrystii.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Pomocy Materialnej dla Kościoła na Wschodzie, gdzie obecnie pracuje prawie tysiąc kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr i braci zakonnych z Polski.Możemy wspomóc ich pracę składając ofiary w ramach zbiórki, która prowadzona jest dzisiaj przy wyjściach z  kościoła.

Po błogosławieństwie ogólnym na zakończenie Mszy św.,zapraszamy przed ołtarz rodziców z małymi  dziećmi, którym  kapłan  udzieli indywidualnego  błogosławieństwa.

PLANOWANA  WIZYTA DUSZPASTERSKA – grudzień 2018

19.XII, środa?  Puławska  266 – stary i nowy blok,  Wyścigowa 17  i  20