2 Niedziela Wielkanocy – 28.04.2019r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy na modlitwę do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00 w kościele.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej dzisiaj – 28 kwietnia o godz. 20.00.

Święto Miłosierdzia Bożego, które dzisiaj obchodzimy, rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy przy tej okazji naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, który zajmuje się działalnością charytatywną w naszej parafii i zapraszamy także innych parafian do włączenia się w pracę Zespołu Caritas.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Śpiew Akatystu ku czci Matki Bożej w środę – 1 maja o godz. 19.45 w kościele.

Pierwszoczwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek – 2 maja po Eucharystii o godz. 19.00 do godz.21.00.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski obchodzimy w piątek – 3 maja. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00. Jest to jednocześnie Święto Państwowe Konstytucji 3 Maja. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Przypominamy o wywieszaniu flag państwowych w oknach mieszkań, co jest oznaką naszego patriotyzmu. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek – 3 maja od godz. 9.30 i od godz. 18.30.

Pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę – 4 maja po Eucharystii godz. 19.00.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Miesięczne spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę – 5 maja o godz. 16.30. Procesja eucharystyczna w przyszłą niedzielę o godz. 18.30.

W Święta Wielkanocne dokonano włamania do gablot przy ołtarzu Matki Bożej, gdzie umieszczone były wota. Policja pobrała odciski palców z gablot, zabezpieczyła nagranie z monitoringu w kościele i prowadzi śledztwo w tej sprawie. Na podstawie prowadzonego rejestru złożonych przedmiotów w księdze wotywnej, stwierdzono brak około czterdziestu z nich. Prosimy osoby, które przekazały wota, aby dokładnie obejrzały gabloty, w których znajdują się wota i jeśli stwierdzą, że nie ma w nich ofiarowanego przez nich przedmiotu, przyszły potwierdzić to do zakrystii.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w sobotę – 18 maja. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Organizujemy wyjazd na SPOTKANIE MŁODYCH NA POLACH LEDNICKICH, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca 2019 r. Wyjazd spod kościoła o godz. 1:00 w nocy. Koszt 100 zł. Zgłoszenia do 24 maja 2019 r. u osobiście ks. Marka Iwańskiego lub drogą elektroniczną. Więcej informacji na stronie internetowej parafii w zakładce ?LEDNICA?.

Dziękujemy za indywidualne ofiary na potrzeby gospodarcze parafii, które w kwietniu złożyło siedem rodzin na łączną sumę 1.850 zł. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y