Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus przezwycięży wszelkie zło, które jest w nas, naszych rodzinach i społeczeństwie. Niech Jego łaska opromienia nasze życie, abyśmy zawsze umieli wybierać tylko dobro i pełniąc wolę Bożą budowali świat miłości, pokoju i radości.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, poniedziałek ? 22 kwietnia, Eucharystie sprawowane będą według stałego porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Przypominamy o trwającej Nowennie do Miłosierdzia Bożego, która odbywa się codziennie o godz. 18.30. Poprzedza ona Święto Miłosierdzia Bożego, które obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę – 28 kwietnia. W tym dniu zapraszamy także na modlitwę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele. Ogólnodiecezjalna uroczystość ku czci Miłosierdzia Bożego, będzie w przyszłą niedzielę – 28 kwietnia, w parku na Kole, przy figurze Jezusa Miłosiernego o godz. 15.00. Po sprawowanej tam Eucharystii odbędzie się koncert Trubadurów.

Po świątecznej przerwie wznawiamy konwersatorium z Pisma Świętego, które prowadzi ks. prałat dr Andrzej Bosowski. Najbliższe spotkanie we wtorek ? 23 kwietnia o godz. 19.00 w sali dolnego kościoła.

Wszystkich chorych zapraszamy na Mszę św. w środę ? 24 kwietnia o g. 19.00. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie ciała i duszy.

Święto Św. Marka Ewangelisty obchodzimy w czwartek ? 25 kwietnia. Jest to także dzień imienin ks. Marka Iwańskiego ? wikariusza naszej parafii, za którego modlić się będziemy tego dnia na Eucharystii o godz. 19.00.

Przypominamy, że z racji obchodzonej w tym tygodniu Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek – 26 kwietnia nie obowiązuje post piątkowy.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 27 kwietnia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 27 kwietnia o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej imienna modlitwa za tych zmarłych.

Zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę – 28 kwietnia o godz. 20.00. Tematem spotkania będzie przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania w parafii oraz omówienie kandydatur do odznaczenia parafialnego: ?Krzyż Świętego Maksymiliana?.

 

KONWERSATORIUM BIBLIJNE – 2019 r.

 wtorki, godz. 19.00 ? sala dolnego kościoła

prowadzi – ks. prałat dr Andrzej Bosowski

 przerwa rekolekcyjna i świąteczna

 23 IV – Wydarzenie w Emaus

 30 IV – Wiara w Zmartwychwstanie w ujęciu Św. Pawła

7 V – Mity pogańskie o zmartwychwstaniu a opowiadania ewangeliczne

14 V – Idźcie ! jesteście posłani !

Z A P R A S Z A M Y