3 Niedziela Wielkanocy – 26 kwietnia 2020 r.

W najbliższy piątek – 1 maja, obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa, przed południem – od godz. 9.30 i po południu – od godz. 18.00.

Nabożeństwa majowe przed Najświętszym Sakramentem codziennie w maju o godz. 18.30 w kościele, przed grotą maryjną w dni powszednie po Eucharystii o godz. 10.00, przy kapliczce w parku przed szkołą na Bokserskiej w niedziele i środy o godz. 20.00.

Liturgiczną Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski obchodzimy w tym roku wyjątkowo w sobotę ? 2 maja. Eucharystie w tym dniu: 7.00, 10.00 i 19.00.

Zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę ? 2 maja po Eucharystii godz. 19.00.

Spotkania Żywego Różańca i procesji eucharystycznej w przyszłą niedzielę nie będzie.

Nauki przedmałżeńskie, zawieszone w marcu, wznowimy od czwartku ? 7 maja.

Wpłaty ofiar na Radio Maryja przyjmowane są dzisiaj przy wyjściu z kościoła.

Według obowiązujących przepisów państwowych, ilość osób obecnych w kościele uzależniona jest od jego powierzchni, w przeliczeniu – jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych. Powierzchnia naszego kościoła wynosi ponad tysiąc dwieście metrów kwadratowych, może więc przebywać w nim jednocześnie osiemdziesiąt osób. W niedzielę do kościoła wchodzimy drzwiami głównymi a wychodzimy drzwiami bocznymi od strony groty maryjnej. Teren wokół kościoła w czasie Mszy niedzielnych jest nagłośniony a obecnym przed kościołem udzielana jest Komunia Święta. Przypominamy także, że przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Kaplica adoracyjna otwarta jest codziennie od 9.00 do 22.00.

Dziękujemy wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii, szczególnie w tym czasie, kiedy parafia pozbawiona była podstawowych swoich dochodów z tacy. W ostatnim tygodniu dwadzieścia dwie osoby złożyły ofiary na tacę przez jej wpłatę na konto parafialne na łączną sumę 3.790 zł. a sześć rodzin przekazało ofiary na prace gospodarcze w kościele na łączną sumę 1.250 zł. Obecnie prowadzone są konieczne prace remontowe w świetlikach wieży kościoła. Wszystkim wpłacającym ofiary na konto bankowe parafii, przekazującym je osobiście i składającym ofiary na zbieraną już tacę w czasie Mszy Świętych składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.

Na placu przykościelnym, pomiędzy krzyżem papieskim a grotą maryjną, rozpoczęła się budowa plenerowej drogi krzyżowej. Powstaje ona z indywidualnych fundacji. Dziękujemy rodzinie Państwa Leśniewskich, która ufundowała pierwszą stację drogi krzyżowej. Zapisy na fundację następnych stacji przyjmuje Ks. Proboszcza.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę – 3 maja, przeznaczone będą na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Warszawie.