2 Niedziela Wielkanocna (Miłosierdzia Bożego) ? 19 kwietnia 2020 r.

Według nowych zarządzeń władz państwowych, obowiązujących od poniedziałku ? 20 kwietnia, ilość obecnych na Mszy świętej uzależniona jest od powierzchni kościoła, w przeliczeniu – jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych. Powierzchnia naszego kościoła wynosi ponad tysiąc dwieście metrów kwadratowych, może więc przebywać w nim jednocześnie osiemdziesiąt osób.

Od poniedziałku ? 20 kwietnia, w dni powszednie i od następnej niedzieli, powracamy do sprawowania Mszy Świętych i nabożeństw według normalnego porządku, który obowiązywał przed stanem epidemicznym. W niedzielę do kościoła można będzie wejść najwcześniej piętnaście minut przed rozpoczęciem nabożeństwa drzwiami głównymi. Po Mszy Świętej wychodzić zaś będziemy drzwiami bocznymi od strony groty maryjnej. Przypominamy, że kiedy odprawiana jest Msza Święta niedzielna w kościele, działa nagłośnienie przed kościołem dla uczestniczących we Mszach na zewnątrz kościoła a w czasie, kiedy w kościele udzielana jest Komunia Święta, także jest Ona udzielana stojącym na zewnątrz kościoła. Przypominamy także, że przebywających w kościele i stojących na zewnątrz kościoła obowiązuje zachowanie dwumetrowego odstępu pomiędzy sobą i zasłanianie ust i nosa, np. maseczką. Tylko kapłani posługujący na Maszach i nabożeństwach nie muszą nosić maseczek.

Kaplica adoracyjna otwarta jest codziennie w godzinach: 9.00 ? 22.00. Zmienia się jednak ilość osób, które jednocześnie mogą przebywać w kaplicy, z dotychczasowych pięciu osób na trzy osoby. Obowiązuje to od poniedziałku ? 20 kwietnia.

Miesięczne wizyty z Komunią św. u chorych w sobotę ? 25 kwietnia od godz. 9.00. Nowe zgłoszenia do chorych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

Eucharystia roczna za zmarłych w sobotę ? 25 kwietnia o godz. 19.00. Imienna modlitwa za tych zmarłych od godz. 18.15. Wejście do kościoła od godz. 18.10.

Święto Św. Marka Ewangelisty obchodzimy w sobotę ? 25 kwietnia. Polecamy szczególnie w tym dniu modlitwie parafian, naszego wikariusza ? ks. Marka.

Planowane na przyszłą niedzielę zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz odpowiedzialnych wszystkich grup istniejących w naszej parafii, zostaje przełożone. Nowy termin zebrania planowany jest na 24 maja o godz. 20.00.

Planowane na miesiąc maj uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Rocznicy Komunii zostają przełożone na wrzesień. Rocznica Komunii ? 6 IX , dzieci komunijne ze szkoły na Bokserskiej ? 13 IX i ze szkoły na Niegocińskiej ? 20 IX.

Dziękujemy trzydziestu osobom, które w ostatnim tygodniu złożyły ofiary na tacę przez wpłatę tej ofiary na konto parafialne na łączną sumę 4.314 zł. Dzięki tym ofiarom możemy opłacać bieżące rachunki i wynagrodzenie świeckich pracowników parafialnych. Dziękujemy także pięciu rodzinom za indywidualne ofiary na prace gospodarcze w kościele na łączną sumę 1.600 zł. a prowadzone są konieczne prace remontowe w świetlikach wieży kościoła. Wszystkim troszczącym się o materialne potrzeby parafii składamy serdeczne ?Bóg zapłać?.